Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Börek Tarifleri

Anasayfa » Börek Tarifleri
Halil İbrahim Gökmen

Halil İbrahim Gökmen

Kıymalı Patatesli Kol Böreği Tarif..

0 0 0 40
Dilek Doğut

Dilek Doğut

Karnaval Börek Tarifi

0 0 0 39
Hülya Türköz

Hülya Türköz

Çiğbörek Tarifi

0 0 0 119
Cihan Şahin

Cihan Şahin

Soğanlı Börek Tarifi

0 0 0 129
Mustafa Asım Yaylakaşı

Mustafa Asım Yaylakaşı

Sebzeli Makarna Böreği Tarifi

0 0 0 254
serap dundar gunduz

serap dundar gunduz

Pırasalı Arnavut Böreği Tarifi..

0 0 0 257
tekin mert

tekin mert

Paçanga Böreği Tarifi

0 0 0 279
melis çelik

melis çelik

Pazılı Börek Tarifi

0 0 0 405
ayşe can

ayşe can

Midye Börek Tarifi

0 0 0 930
1 Black Money

1 Black Money

Puf Böreği Tarifi

1 0 0 423
Hasan Güler

Hasan Güler

Pazılı Açma Börek Tarifi

1 0 0 1388
Seviye Ünlü

Seviye Ünlü

Çıtır Börek Tarifi

0 0 0 1135
Ahmet Gökçeoğlu

Ahmet Gökçeoğlu

Peynirli Börek Tarifi

0 0 0 404
Murat Aksoy

Murat Aksoy

Mantı Böreği Tarifi

0 0 0 451
serap dundar gunduz

serap dundar gunduz

Makarnalı Börek Tarifi

0 0 0 391
hasan halaçlı

hasan halaçlı

Kıymalı Talaş Böreği Tarifi

0 0 0 496
Seren Güngör

Seren Güngör

Gonca Börek Tarifi

0 0 0 449
Mustafa Asım Yaylakaşı

Mustafa Asım Yaylakaşı

Ispanaklı Pırasalı Börek Tarifi..

0 0 0 376

Belki birçok kişinin bilmediği bir sürü börek tarifleri vardır daha. Birçok hanım için elbette böreklerin ne kadar önemli bir yer tuttuğu da ortada. Bazen hanımlar arasında börek yapmak, daha doğrusu farklı börekler yapmak bir yarışma haline bile geliyor. Tabii bu sadece bayanlar için değil...

Devamını Göster

Belki birçok kişinin bilmediği bir sürü börek tarifleri vardır daha. Birçok hanım için elbette böreklerin ne kadar önemli bir yer tuttuğu da ortada. Bazen hanımlar arasında börek yapmak, daha doğrusu farklı börekler yapmak bir yarışma haline bile geliyor. Tabii bu sadece bayanlar için değil, aynı zamanda aşçılık yapan yemek ustası erkeklerde bile farklı bir börek yapma yarışı içinde bulunmaktadır.
 
Bu bazen televizyona yansır bazen evde hanımların yaptığı günlere de. E hal böyle olunca birbirinden farklı börek çeşitlerinin bulunabileceği tek yer tabii ki internet sitesindeki börek çeşitleridir. Her gün bir sürü börek çeşidini birbirinden farklı yerlerden site üzerinden ortak olarak paylaşılmakta ve herkes bu börekleri evlerinde ya da başka yerlerde denemektedirler. Eski zamanlarda börek tarifi öğrenmek ya televizyonlardan olurdu ya da bulunan bazı yemek tarifi dergilerinden bakılmaya çalışılırdı.
 
Çeşitli Börek Tarifleri:
 
Tabii televizyonda o yemek programının ne zamanda başlayacağını beklemek de ayrı bir zaman kaybıydı. Dergiler de zaten ayda bir kere çıkar ve onlarda da çok fazla çeşit yayınlanmazdı. Hatta bazen hiç yayınlanmadığı da olurdu. İşte tüm bunlardan sonra internet adeta sonsuz bir deniz halini aldı. Üstelik ülkede her bölgeden birbirinden farklı hanımların el emeği göz nuru yaptıkları o kendi yörelerine ait börek çeşitlerini paylaşmaktan hiç rahatsız olmazlar. Bu sayede en batıda bir kadın ya da adam doğudaki börek çeşitlerini internet sitesi sayesinde öğrenebilmektedir. Ya da bunun aksi de olur tabi.
 
Örneğin yine buradan paylaşılacak bir börek çeşidi, nişastalı patatesli el açması börek farklı bir tat olabilir. Eşit kare şeklinde ayrılmasıyla güzel bir görünümde sağlar. Evdeki malzemelerin de yettiği bu böreği herkes deneyebilir. Farklı börekler içinde başka bir tavsiye ise, peynirli börektir. Bunun için de peynir olarak eğer beyaz peynir kullanılırsa hoş bir tat yakalanabilir. Bunun gibi daha birçok börek örnekleri siteden bulunabilir.
 
İnternet Sayesinde Her Türlü Börek Çeşidi:
 
Tabii internetin en çok yaradığı kişiler yoğun iş hayatın bu gibi durumlar için kendilerine vakit ayıramayan hanımlar olur. Zaten eve geldiklerinde ailesi için sadece yemek yapabilecek kadar zaman bulabilen çalışan kadınlar için internetten alınacak tarifler sayesinde kolay bir şeklide evlerinde uygulayabilirler. Bunun nedeni ise siteyi açıp hem resimli börek tarifleri içinden görsel olarak böreğin nasıl yapıldığına ve ayrıca nasıl göründüğüne bakılabilir. Bir de içinde ne gibi malzemeler kullanılmış öğrenilebilir. 
 
Tabii bir de çok çocuğu olan hanımlar vardır ki onların da bir gün içerisinde her ne kadar evde olsalar da yine de börek yapacak zaman bulamazlar bazen. Onlar için de internet sitesinden birbirinden farklı börek tarifleri almak oldukça önemli bir hal alır. İşte böylesi fırsatlar sayesinde daha önce börek yapmamış hanımlar bile börek nasıl yapılır diye hayıflanmaya gerek olmadan internet sitelerinden bakarak kendiler için en uygun börek çeşidini evde yapabilirler.
 
Elbette sadece börek değil, aynı zamanda birçok farklı zengin mutfağın yemek çeşitleri de internet sitesinden bulunur. Bu sayede hem aile için hem de gelen misafirler adına keyifli yemek tarifleri içinden kendi beğendikleri her yemeği herkes alıp yapabilir.

Devamını Gizle