Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Ekmekli Puding Tarifi

Anasayfa » Tatlı Tarifleri » Ekmekli Puding Tarifi

Ekmekli Puding Malzemeleri :

Ekmekli Puding Nasıl Yapılır

Derinlikli kâsenin birinde şekerle yumurtayı bir güzel çırpalım, daha sonra sütü ve erittiğimiz tereyağımızı ekleyerek bir güzel çırpalım, tarçınımızı ilave edelim ve güzelce karıştıralım.
Tost ekmeklerimizin kenar kısımlarını keselim ve her dilimi elimizle büyü büyük parçalar şeklinde bölelim ve de hazırlamış olduğumuz yumurtalı karışımımıza batırarak fırın kabımıza rast gele yerleştirelim, geriye kalmış olan yumurtamızı, sütlü ekmeklerimizin üstüne dökelim ve de bir köşeye alalım.
Üstüne; iki tane yumurtanın akını kâsemize alarak 10 sn. kadar hafifçe köpürünceye dek çırpalım, daha sonra şekerimizi katarak iyicene katılaşıncaya, merengin kıvamını alıncaya dek iyicene çırpalım. Merengimiz hazır olduğunda sıkma kabımıza alalım ve de genişlikli bir yuvarlak uç ile ekmeklerimizin üstüne minik minik bezeler şeklinde sıkalım.
İlk olarak 180 derece sıcaklığında daha evvelinden ısıttığımız fırınımızda 10 dk. kadar, daha sonra fırın sıcaklığını 160 derecelik sıcaklığa indirerek 30 dk. süresince pişirelim.

 

Ekmekli Puding Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Ekmekli Puding Tarifi İçin Yorumlar - 0:

Ebru Tunç

Ebru Tunç

Biber Salçası Tarifi

0 0 0 415
Ali Osman Çok

Ali Osman Çok

Tepsi Mantısı Tarifi

0 0 0 334
Dilek Doğut

Dilek Doğut

Kopuk Kurabiye Tarifi

0 1 0 1260
Dilek Doğut

Dilek Doğut

Muzlu Kek Tarifi

0 0 0 479