Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Et Yemekleri

Anasayfa » Et Yemekleri
Melek Topal

Melek Topal

Yufkalı Köfte Tarifi

0 0 0 95
Sema Demiröz

Sema Demiröz

Enginarlı Kuzu Tarifi

0 0 0 70
Emre Ceniklioğlu

Emre Ceniklioğlu

Hellimli Kasap Köfte Tarifi

0 0 0 76
Cansu Özcan

Cansu Özcan

Adana Kebap Tarifi

0 0 0 207
hasan boltek

hasan boltek

Mini Burgerler Tarifi

0 0 0 241
Ebru Müşerref Gül

Ebru Müşerref Gül

Narlı Kuzu Eti Tarifi

0 0 0 122
havva ak

havva ak

Sarma Bonfile Tarifi

0 0 0 204
binnaz türkoğlu

binnaz türkoğlu

Patatesli Kuru Köfte Tarifi

0 0 0 271
.Damla Can

.Damla Can

Kış Güveci Tarifi

0 0 0 250
bahar özdemir

bahar özdemir

Kavurma Tarifi

0 0 0 238
Hasan Güler

Hasan Güler

Mantar Soslu Köfte Tarifi

0 0 0 909
Mertol Biret

Mertol Biret

Etli Buğday Kapama Tarifi

0 0 0 237
Elif Yüksel

Elif Yüksel

Sebzeli Et Sote Tarifi

0 0 0 328
seçil özcan

seçil özcan

İrmikli Köfte Tarifi

0 0 0 260
ayten kartal

ayten kartal

Fırında Tas Kebabı Tarifi

0 0 0 2445
MİYASE EKOL

MİYASE EKOL

Ali Nazik Kebabı Tarifi

0 0 0 868
Cihan Şahin

Cihan Şahin

Sebzeli Köfte Tarifi

0 0 0 291
Emine Işıklar

Emine Işıklar

Kalamar Dolma Tarifi

0 0 0 236

Kültürümüzde büyük bir yeri olan et yemekleri, ülkemizde hemen herkesin damak zevkine uyduğu için ve çok çeşitli farklı şekillerde pişirilebildiği için tercih edilmektedir. Etin pişirilmesi zordur bu yüzden de özenle pişirilmelidir. Bunun yanında et ile hazırlanan çok çeşitli tariflerde de etin...

Devamını Göster

Kültürümüzde büyük bir yeri olan et yemekleri, ülkemizde hemen herkesin damak zevkine uyduğu için ve çok çeşitli farklı şekillerde pişirilebildiği için tercih edilmektedir. Etin pişirilmesi zordur bu yüzden de özenle pişirilmelidir. Bunun yanında et ile hazırlanan çok çeşitli tariflerde de etin pişirilmesi önemlidir çünkü yemeklere tadını veren şeylerden biri de ettir. Et yemekleri nasıl yapılır diye soran kullanıcıları, yemek tariflerine yönlendirebiliriz. Daha önce hiç yemek yapmamış kişiler dahi bu tarifler sayesinde kolaylıkla en zor yemeklerden biri olan et yemeğini dahi yapabilirler.
 
Farklı Tarifler:
 
Et yemekleri arasında genellikle ne yazık ki kısır bir döngü vardır. Evlerde pişen et yemekleri genellikle bir biri ile aynıdır. Oysaki et ile yapılabilecek olan yemeklerin sayısı çok fazladır. Mutfakta aynı şeyleri pişirmekten sıkılan ve farklı tatlar arayanlar için et yemekleri tarifi başlığı altında farklı tarifler ile karşınızdayız.
 
Öncelikle seçeceğiniz tarif için gerekli olan malzemeleri edinerek başlamalısınız. Eksik malzemeler ile et yemeği tarifi gerçekleştiremeye çalışırsanız, yaptığınız yemek lezzetli olmayabilir. Bu yüzden etin üzerine koyulan sos dahi önemlidir ve bu çoğu zaman ete tadını veren şeydir. Bu bağlamda malzemelerin tamamını eksiksiz olarak hazırladıktan sonra yemeği yapmaya başlayabilirsiniz.
 
Bazı tariflerde, yazının neyi kast ettiğini anlamayabilirsiniz. Bu yüzden de bazı zor tarifler kullanıcılar için resimli et yemeği tarifi olarak listelenmiştir ve bu resimler sayesinde neyi ne kadar yapmanız gerektiğini kolaylıkla anlayabilirsiniz. Et yemeklerini pişirmek zor olduğu için bu yöntem ile nasıl pişirebileceğinizi kolaylıkla anlayabilirsiniz.
 
Neden Et Yemeği?
 
Kırmızı ya da beyaz et diye ikiye ayırabileceğimiz etin, birçok farklı yararı bulunmaktadır. Kırmızı etin de beyaz etin de farklı faydaları bulunur ve düzenli olarak et tüketerek bu faydalardan yararlanabilirsiniz.
 
Ette bulunan besin değerlerini diğer birçok yiyecek karşılayamaz, bu yüzden de et tüketmeyen kişilerde belirli değerler eksik olabilir. Et tüketimi, çocuklar için de yetişkinler için de oldukça önemlidir. Et tüketmek için, eti iyi seçmek ve bunun yanında da iyi pişirmek önemli bir konudur.
 
Eti sağlıklı bir şekilde pişirmenin ilk yolu, eti yavaş pişirmektir. Bunun yanında yağda kızartılan etlere nazaran fırınlanarak pişirilen etler daha sağlıklıdır. Elbette bazı tarifler yağda kızartmaya uygundur ve fakat daha çok fırınlanarak pişirilen et tariflerini tercih etmelisiniz.
 
Et kategorisi ikiye ayrıldığı için, beyaz et ve kırmızı et ile pişirilen yemekler de birbirinden farklıdır. Beyaz et yazan bir tarife kırmızı et koyarsanız, aradığınız tadı bulamayabilirsiniz ve fakat birbiri yerine kullanabileceğiniz tarifler de bulunmaktadır. Fakat yemeğinizin tadını riske atmamak adına, tarifte kullanılmasının uygun olduğu düşünülen eti kullanarak yemeklerinizi daha lezzetli yapabilirsiniz.
 
Et yemekleri ve etli yemekler farklı şeyler olduğu için, içerisine et katılan yemeği yaparken de dikkatli olmak gerekmektedir çünkü içerisine et kattığınız yemeğin etlerini iyi pişiremez iseniz, yapmış olduğunuz yemeğin hepsi boşa gidebilir. Bunun yanında da bazı yemeklere et yakışmayabilir ve işte bu yüzden tüm yemeklere et katmayı denemek iyi sonuçlar getirmeyebilir.
 
Et yemeklerinin ve etli yemeklerin tariflerine bakarak, yapmak istediğiniz yemeği seçebilirsiniz. Yemek yaparken sabırlı olmanız önemli bir konudur, eğer ilk defa yemek yapmayı deniyor iseniz, ilk seferde çok başarılı sonuçlar beklememeniz gerekmektedir ve fakat denemeye devam ederek iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Devamını Gizle