Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Ispanak Dolgulu Krepler Tarifi

Anasayfa » Krep Tarifi » Ispanak Dolgulu Krepler Tarifi

Ispanak Dolgulu Krepler Malzemeleri :

Ispanak Dolgulu Krepler Nasıl Yapılır

Krepi hazırlamak amacıyla;
Derinlikli kâsemizde süt, suyu ve yumurtayı bir güzel çırpalım, erittiğimiz tereyağımızı durmadan çırparaktan karışımımıza yedirelim, tuzumuzu ilave edelim ve de unumuzu ekleyerek iyicene çırpalım.
Tavamızı ateşin üstüne alalım, azıcık sıvı yağıyla yağlamamızın ardından 1 kepçe kadar krep karışımımızdan dökerek tavamıza bir güzel yayalım. 
Krepimizin üstü matlaştığında öteki yönünü çevirelim ve de 60 saniye civarı pişirmemizin ardından tabağın içine alalım. Bütün kreplerimizi böyle hazırlayalım.
İç harcımızı hazırlamak amacıyla;
Zeytinyağımızı tavanın içinde ısıtalım, soğanlarımızı ekleyerek soteleyelim, soğanlarımızın yumuşaması başladığında mantarlarımızı ekleyelim ve de suyu salınarak çekilinceye dek pişirelim.
Ispanaklarımızı ekleyelim birkaç dk. boyunca soteleyelim. Karabiber, krema ve tuzu ekleyerek 5 dk. kadar daha pişirelim.
Beşamel sosumuzu hazırlamak amacıyla;
Sos tenceremizde tereyağımızı eritelim, unumuzu katalım ve de kokusu çıkıncaya dek kavuralım.
Daha sonra durmadan çırparaktan sütümüzü ekleyelim ve de sos kıvamını aldığında ateşin üstünden alalım beyaz biberi, tuzu ve muskatı ilave ederek karıştıralım.
Birleştirme amacıyla;
Kreplerimizden birini önümüze alalım, bize yakın olan uç kısmına ıspanaklı harcımızdan koyarak zarf gibi saralım. Katlanmış olan taraf aşağı tarafa gelecek tarzda pişirme kabımıza yerleştirelim. 
Öteki kreplerimizi de bu tarzda hazırlayalım, üstüne beşamel sosumuzu gezdirelim, rendelenmiş kaşar peynirimizi serpiştirelim ve de 180 derecelik daha evvelinden ısıttığımız fırınımızda peynirlerimiz kızarıncaya dek 15 dk. kadar pişirelim.

 

Ispanak Dolgulu Krepler Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Ispanak Dolgulu Krepler Tarifi İçin Yorumlar - 0:

Rükiye Dalmiş

Rükiye Dalmiş

Lahmacun Tarifi

1 0 0 489
CAN KARACA

CAN KARACA

Limonlu Cupcake Tarifi

0 0 0 957
Ebru Özsarıkamış

Ebru Özsarıkamış

Palamut Pilaki Tarifi

0 0 0 260
Nurhan Attat

Nurhan Attat

Ev Usulü Kek Tarifi

0 0 0 522
Rükiye Dalmiş

Rükiye Dalmiş

Klasik Pizza Tarifi

0 0 0 434
Fatma Işıklar Yıldırım

Fatma Işıklar Yıldırım

Çilekli Dondurmalı Smoothie Tarifi..

0 0 0 277