Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Lahana Turşusu Dolması Tarifi

Anasayfa » Sebze Yemekleri » Lahana Turşusu Dolması Tarifi

Lahana Turşusu Dolması Malzemeleri :

Lahana Turşusu Dolması Nasıl Yapılır

Derinlikli kasenin birine lahana turşumuzu koyalım, üstünü geçmeye yetecek miktarda sıcak suyu katarak bir köşeye alalım ve de yaklaşık olarak 20 dk. kadar bekletelim.
İç harcını hazırlamak amacıyla; yemeklik tarzda doğramış olduğumuz soğanlarımızı derinlikli kabın birine alalım; sarımsağı, kıymayı, karabiberi, salçayı ve pirinçlerimizi ekleyerek yoğuralım.
Lahana turşumuzu yapraklarına ayıralım ve de kalın damarı olan yerlerini keselim. 
Temizlemiş olduğumuz yaprağımızı tezgâhımıza alalım ve de yaprağımızın boyutuna uygun şekilde 1 yemek kaşığı miktarınca iç harçtan koyarak kenar kısımlarını kıvıralım ve rulo haline getirelim.
Bütün yaprakları sarmamızın ardından geriye kalmış olan lahana parçalarımızı tenceremizin taban kısmına dizelim, üstüne dolmalarımızı dizelim. 
Kasenin birinde salçamızı su ile açalım, dolmalarımızın üstüne gezdirelim, daha sonra dolmalarımızın üstüne gelmeye yetecek miktarda suyu ilave edelim, bi tane tabak yerleştirelim, kenar kısımlardan tereyağının parçalarını ilave edelim ve de tenceremizin kapağını kapataraktan normal ocak ateşinde 40 dk. süresince pişirelim.

 

Lahana Turşusu Dolması Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Lahana Turşusu Dolması Tarifi İçin Yorumlar - 0:

Murat Aksoy

Murat Aksoy

Izgara Kuşkonmaz Tarifi

0 0 0 653
Rükiye Dalmiş

Rükiye Dalmiş

Bol Kimyonlu Kısır Tarifi

0 0 0 629
Ebru Müşerref Gül

Ebru Müşerref Gül

Közlenmiş Biberli Tuzlu Kek Tarifi..

0 0 0 399
Dilek Doğut

Dilek Doğut

Tire Köfte Tarifi

0 0 0 513