Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Patates Çanağında Rus Salatası Tarifi

Anasayfa » Salata Tarifleri » Patates Çanağında Rus Salatası Tarifi

Patates Çanağında Rus Salatası Malzemeleri :

Patates Çanağında Rus Salatası Nasıl Yapılır

Patateslerimizi bolca suyla haşlayalım. Çatalımızın rahatlıkla batacağı kadar haşlandığında ateşin üstünden alalım, soğuk suyla birazcık soğutalım ve de ardından kabukları soyalım.
Patateslerimiz el yakmaz bir ısı derecesine geldiğinde bi yemek kaşığı miktarı yoğurdu ve tuzu ilave edelim ve ezelim. Püre haline gelmiş olan patateslerimizden cevizin boyutundan azıcık daha iri parçalar kopartalım.
Parçalarımızı hafifçene ıslatmış olduğumuz elimizde yuvarlayalım ve orta taraflarına çukur açaraktan parmağımızla genişletelim.
Hazırlamış olduğumuz patates çanaklarımızı incecik kıymış olduğumuz taze soğanlarımıza bulayalım ve ardından da servis tabağımıza alalım.
Derinlikli bir kâsenin içinde süzmüş olduğumuz garnitürü, mayonezi ve incelikle kıymış olduğumuz salatalık turşumuzu iyicene karıştıralım.
Hazırlamış olduğumuz patates çanaklarımıza tatlı kaşığıyla rus salatamızı paylaştıralım ve servisi tamamlayalım. Afiyet olsun.

Patates Çanağında Rus Salatası Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Patates Çanağında Rus Salatası Tarifi İçin Yorumlar - 0:

Murat Aksoy

Murat Aksoy

Kabak Tatlısı Tarifi

0 0 0 394
Ayse Çoban

Ayse Çoban

Beef Stragonoff Tarifi

0 0 0 382
serap dundar gunduz

serap dundar gunduz

İrmik Helvası Tarifi

0 0 0 435