Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Pilav Tarifleri

Anasayfa » Pilav Tarifleri
Yusuf Derya Kalınkara

Yusuf Derya Kalınkara

Havuçlu Antep Fıstıklı Pilav Tarif..

0 0 0 79
İbrahim Kılıç

İbrahim Kılıç

Kaymaklı Firik Pilavı Tarifi

0 0 0 112
Ahmet Gökçeoğlu

Ahmet Gökçeoğlu

Bademli Mantarlı Pilav Tarifi

0 0 0 180
.Damla Can

.Damla Can

Limonlu Pilav Tarifi

0 0 0 155
buket belge

buket belge

Mor Pilav Tarifi

0 0 0 247
nidanur canbey

nidanur canbey

Ayvalı Pilav Tarifi

0 0 0 311
Seren Güngör

Seren Güngör

Dereotlu Pilav Tarifi

0 0 0 341
Ebru Tunç

Ebru Tunç

Bayram Pilavı Tarifi

0 0 0 407
Seren Güngör

Seren Güngör

Enginarlı Pilav Tarifi

0 0 0 327
Ayşe Ali Ekren

Ayşe Ali Ekren

Baharatlı Kuskus Pilavı Tarifi

0 0 0 331
SERPİL KÖYSÜREN

SERPİL KÖYSÜREN

Hamsili Pilav Tarifi

0 0 0 354
Hülya Türköz

Hülya Türköz

Garnitürlü Pilav Tarifi

0 1 0 404
TC Gocmen

TC Gocmen

Bademli Pilav Tarifi

0 0 0 354
Rabia Bezgin

Rabia Bezgin

Nohutlu Pilav Tarifi

0 0 0 1489
yasemin göcek

yasemin göcek

Bademli Pilav Tarifi

0 0 0 816
Fatma Işıklar Yıldırım

Fatma Işıklar Yıldırım

Sebzeli Pilav Tarifi

0 0 0 419

Hem öğlen yemeklerinin hem de akşam yemekleri için en vazgeçilmez yemeği şüphesiz çorba ile birlikte pilavdır. Birçok farklı yemeğin yanında yapılan pilav çeşitleri her yıl birçok evin sofralarını, üstelik haftanın birkaç günü bile süsler. Bu yüzden birbirinden farklı pilav tarifleri hanımların...

Devamını Göster

Hem öğlen yemeklerinin hem de akşam yemekleri için en vazgeçilmez yemeği şüphesiz çorba ile birlikte pilavdır. Birçok farklı yemeğin yanında yapılan pilav çeşitleri her yıl birçok evin sofralarını, üstelik haftanın birkaç günü bile süsler. Bu yüzden birbirinden farklı pilav tarifleri hanımların hafızalarında yer etmektedir. Her evi sürekli olarak süsleyen pilavların başında da iki tür pilav çeşidi bulunmaktadır.
 
Bunlardan biri bulgur pilavı bir diğeri ise pirinç pilavıdır ve her biri birçok yemeğin yanında adeta tamamlayıcı görevi üstlenir. Üstelik birçok kez de tüm yemeklerin doyurucu olması amacı ile de yapılabilmektedir. Sofraları süslemesi açısından ise birbirinden farklı pilav çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin sebzeli bulgur pilavı hem görüntüsü ile hem de doyurucu yanıyla harika bir ekleme olabilir. Ya da patlıcanı çok sevenler ve neredeyse her yemekte görmek isteyen kişiler için tadına doyum olmaz patlıcan pilavı.
 
Birbirinden Farklı Pilav Çeşitleri:
 
Ayrıca köfteli pilav ve harika tadı ile havuçlu pilav eve misafirler gediği zaman sofraların hem şık görünmesi hem de enfes tadıyla vazgeçilmez menülerin arasında yerini alır. Tabii pilav çeşitleri sadece bu tarzda yapılmaz, aynı zamanda istenilen şekilde tavukla da birbirinde karıştırılmış halde pilav çeşitleri yapılabilir. Örneğin ilk başta tavuklu pilav tarifi ile ikisinin bir aradaki karışımı sayesinde ağızlarda nefis bir tat bırakmak için birebirdir. Bir diğeri ise tavuklu dövme pilavdır ve bu menüde etler küçük küçük doğranmış ve pilavlar karıştırıldıktan sonra bir kalıp haline getirilerek istenilen herkese güzel bir sunum yapılabilir.
 
Elbette son olarak tavuk kapamayı da söylemeden geçmemek gerek, pilavın üzerinde tavukların serilmesiyle fırına verilmiş bu menü harika bir akşam yemeği çeşidi olabilir. Tavukla yapılan bu pilavlar herkesin ortak bir beğenisidir. Tabi bir de sebzelerle karıştırılarak yapılan pilav çeşitleri vardır ki bu pilav çeşitleri, pek fazla et sevmeyen kişiler için birebir pilavlar olabilir. Örneğin mısırlı pilavı daha önce hiç denememiş kişiler mutlaka denemeli ki harika bir tadı vardır.
 
Sebzelerle Yapılan Pilav Çeşitleri:
 
Bir diğer örnekler arasında soğanlı bulgur pilavı ve domatesli pilav bir diğer bitkilerle yapılmış farklı pilav yemekleridir. Tabii tüm bu pilav çeşitleri için internette site içerisinde gezinerek hem resimli pilav tarifleri için hem de yazılı olarak ulaşmak adına kolay bir şekilde elde edilebilir ve bu harika lezzetlerin sofraları donatması sağlanabilir. Üstelik birçok hanım için bu çeşitli pilav tariflerini internet sitesinden alarak zevkli anlatımı sayesinde kolay bir şekilde uygulamak çok pratik gelir. Ne de olsa birçok hanım artık zorlu iş hayatında çok fazla zaman kaybetmekte ve eve geldiği zaman da hemen yapılacak yemeğin üstelik yapılma tarifleri ile beraber elinin altında olmasını ister.
 
Bunun için de internet sitesinden tüm yemek tariflerine ulaşarak artık pilav nasıl yapılır sorusuna gerek kalmadan, üstelik birbirinden çeşit pilavlarda sofraları süsleyebilir. Elbette birden fazla çocuğa bakmak zorunda kalan hanımlar için de hem ailesine hem de gelen misafirlere farklı tatlar sunması açısından site büyük kolaylık sağlamaktadır. Birbirinden güzel ve keyifli yemek tarifleri için hanımlar adına artık en doğru adres yemek siteleridir.

Devamını Gizle