Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Pratik Bilgileri

Anasayfa » Pratik Bilgileri
Hüseyin Işıklar

Hüseyin Işıklar

Balgam Yutmak Orucu Bozarmı

0 0 0 266
Hüseyin Işıklar

Hüseyin Işıklar

Erkek Bebek Yelek Modelleri

0 0 0 631
Hüseyin Işıklar

Hüseyin Işıklar

Bayanların Genel Bakımı

0 0 0 915
Emine Işıklar

Emine Işıklar

Basen Eriten Diyet Listesi

0 0 0 873
yasemin göcek

yasemin göcek

Balik Yaginin Yararlari

0 0 0 939
Hüseyin Işıklar

Hüseyin Işıklar

Bebeklerde Ağlama Sebepleri

0 0 0 889
Hüseyin Işıklar

Hüseyin Işıklar

Manisa Akhisar Lütfü Acet Kanser O..

8 9 195 292186
Emine Işıklar

Emine Işıklar

Anne Adaylarına Öneriler

0 0 0 674
Kübra Dogut

Kübra Dogut

Alışverişi Ucuza Getirmek

0 0 0 1145
yasemin göcek

yasemin göcek

2016 Makyaj Modası

0 0 0 581
DC Durmuş Göcek

DC Durmuş Göcek

Diyet Yapmadan Zayıflama

0 0 0 1554
Emine Işıklar

Emine Işıklar

Cilt Bakımının Faydaları

0 0 0 941

Mutfaklar, insanoğlunun yaratıldığı günden beri en önemli mekânlarıdır. Pratik bilgiler, nesilden nesile geçmiştir. Ancak değişen hayat şartlarıyla beraber, mutfak kültürü de değişmiştir. Malzemeler artmış, pratik bilgiler yemek kategorisi genişlemiştir. Bu sebeple mutfakta pratik çözümler...

Devamını Göster

Mutfaklar, insanoğlunun yaratıldığı günden beri en önemli mekânlarıdır. Pratik bilgiler, nesilden nesile geçmiştir. Ancak değişen hayat şartlarıyla beraber, mutfak kültürü de değişmiştir. Malzemeler artmış, pratik bilgiler yemek kategorisi genişlemiştir. Bu sebeple mutfakta pratik çözümler, hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Mesela, maydanoz çok iyi bir koku kesicidir. Koku yayan yemeklere, özellikle kızartmalara atılırsa, kokunun yayılmasını önler.
 
Yine bu kızartma yağının ikinci sefer kullanıp, kullanılamayacağını öğrenmek için, yağı tekrar kızartıp içine bir dilim ekmek atmak yeterli olacaktır. Eğer ekmekte kara lekeler oluşmuyorsa, bu yağ ikinci sefer kullanılabilir.
 
Elmanın koruyucu özelliği vardır. Canlı ördek veya tavuk aldınız ve ağır bir kokusu var. Bu kokuyu ortadan kaldırmak için, yemek esnasında içerisine bir elma atmanız yeterlidir. Bu elma bütün kokuyu içine absorbe eder. Yine elmayı bir çuval patatesin içine koyarsanız, filizlenme ve buruşmayı geciktirir.
 
Temizlik Yaparken Hızlı Olmak Gerekir:
 
Hayatımızda temizlik, insanoğlunun insan olması için en gerekli meseledir. Bu sebeple pratik bilgiler temizlik hayatımızı değiştirmiştir. Mesela, fırın kokularından kurtulmak için, yarım bardak suya biraz sirke ilave edilir ve bu suyla fırın silinir. Tuzlu suyun temizleme özelliği vardır. Mesela gece bulaşıkları bir suda bekletin. Ama suyun içine tuz atmayı unutmayın. Sabaha bütün kirlerin yüzeyde gezdiğini göreceksiniz. Kaynamış sirke, tencere parlatmak için birebirdir. Alkolle temizlik yapmak istemeyenler için alternatif madde sirkedir. Sirke hem zararsız hem içilebilir bir maddedir. Yağlı şişeleri on dakika soda ile çalkalayın ve kahve telvesi ekleyin, yağlar hemen çıkacaktır.
 
Yine ev için pratik bilgiler edinmenin, hayatımızı ne kadar kolaylaştırdığını göreceğiz. Silme yaparken kalan tüyler ve izler canımızı sıkar. En iyi bezleri kullanmamıza rağmen, tam ve mükemmel bir temizlik sağlayamayız. Bunun çözümü ise, temizlik suyuna gliserini suya katmaktır. Yine sabunlu su ve cam temizleme sularıyla camlarımız temizlenmiyorsa, iz kalıyorsa, fiber bez kullanır. Ancak fiber bezin birini ıslatın diğeri kuru olsun. Islak olan cıvık cıvık olmasın, Önce ıslak olanla kiri alın. Daha sonra kuru olanla durulayın. Sonuç mükemmel. Çekçek kullanmasına gerek yok.
 
İnsan için ev işleri pratik bilgiler çok önem arz etmektedir. Yine evdeki beyaza boyanmış ancak matlaşmış yüzeylerin parlatılması için kaynamış soğan suyu, birebir bir temizlik maddesidir. Camların temizliği de önemlidir. Sirkeli su ve birazda içine bulaşık sabunu katıldığında, tam bir cam temizleme suyu olur. Naylon çorap veya benzeri malzemeler, silme de iz bırakmayan malzemelerdir.
 
Sağlıkla İlgili Önemli Notlar:
 
Şimdi sağlık için pratik bilgiler sunacağız. Sağlığımız bizim için çok kıymetlidir. Hiç bir şeye değişmeyiz. Ancak sağlığımızın kıymetini, kaybedince anlıyoruz. Vücudumuzu çok yıpratıyoruz ve hiç kıymetini bilmiyoruz. Hastalanınca, ah! Vah! ediyoruz. Mesela, terli terli su içilmemesi gerektiğini biliyoruz ama yine de bu hatayı yapıyoruz. Kola ve cipsin zararını bildiğimiz halde vazgeçmiyoruz.
 
Alkolün insana neler yaptırdığını medyadan her gün gördüğümüz halde, hale tüketiliyor. Akşam tıka basa yemek, hem kilo hem de vücut fonksiyonlarını bozmaktadır. İnsanın Keyifli Yemek Tarifleri bilgilerine ihtiyacı var. Günlük 6 saat uyku yeterlidir. Tam doymadan sofradan kalkmak gerekir. Yine evliler için, çok cinsel ilişki de zararlıdır.

Devamını Gizle