Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Sebzeli Makarna Böreği Tarifi

Anasayfa » Börek Tarifleri » Sebzeli Makarna Böreği Tarifi

Sebzeli Makarna Böreği Malzemeleri :

Sebzeli Makarna Böreği Nasıl Yapılır

Tenceremizi ateşin üstüne alalım, zeytinyağımızı katalım ve de ardından ısıtalım, daha sonra da soğanlarımızı ekleyelim ve yaklaşık olarak 4 dk. süresince kavuralım, ardından sırasına uymak şartıyla soteleyerekten havuçlarımızı, kabaklarımızı ve de en son mantarlarımızı katalım ve suyu çekilinceye dek pişirelim.
Delikli makarnamızı bolca suyla haşlayalım, süzelim ve de sebzeli karışımımıza katarak bir güzel karıştıralım.
Farklı bir sos tenceresinin içinde tereyağımızı eritelim, unumuzu katalım ve de kokusu çıkıncaya dek bir güzel kavuralım. 
Sütümüzü karışımın içine durmadan çırparaktan yavaşçana ekleyelim ve de sosumuz koyulaşana dek durmaksızın karıştıraraktan normal ocak ateşinde pişirelim. Sosumuzun pişmesinin ardından ateşin üstünden alalım ve de makarnalı sebze karışımının üstüne dökelim. Bu karışımın içine incecik kıydığımız kuruttuğumuz veya hazır kurutulmuşundan domatesi ve beyaz peynirimizi ilave edelim.
Farklı bir kasenin içinde zeytinyağı, sütü ve de yumurtayı bir güzel çırpalım.
Fırın kabımızı tereyağıyla yağlayalım ve de yufkamızı kenar kısımlarından taşacak tarzda yerleştirelim. Makarnalı karışımımızı yufkamızın üstüne dökelim ve de üstünü düzleyelim.
Yufkanın kapatılması esnasında kenar kısımlardan taşmış olan yufkamızı yumurtalı karışımımızla bir güzel ıslatalım ve de 200 derecelik daha evvelinden ısıttığımız fırınımızın tabanında yaklaşık olarak 30 dk. süresince nar gibi kızarıncaya dek pişirelim.

 

Sebzeli Makarna Böreği Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Sebzeli Makarna Böreği Tarifi İçin Yorumlar - 0:

Fatma Işıklar Yıldırım

Fatma Işıklar Yıldırım

Değişik Tarzda Körili Tavuk Tarifi..

0 0 0 485
Murat Aksoy

Murat Aksoy

Muffin Tarifi

0 0 0 438
Halil İbrahim Gökmen

Halil İbrahim Gökmen

Damla Çikolatalı Vanilyalı Muffin ..

0 0 0 413
Murat Aksoy

Murat Aksoy

Mantı Böreği Tarifi

0 0 0 443