Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Şeftali Şeklinde Kurabiye Tarifi

Anasayfa » Kurabiye Tarifleri » Şeftali Şeklinde Kurabiye Tarifi

Şeftali Şeklinde Kurabiye Malzemeleri :

Şeftali Şeklinde Kurabiye Nasıl Yapılır

Fotoğrafımızda da görebildiğimiz üzere ceviz kabuklarını kalıp niyetine kullanalım. Bu kalıpları oluşturmak amacıyla cevizlerimizin orta kısmına bıçak yerleştirelim ve çekiç ile vuralım. Cevizlerimiz bu sayede 2 parçaya ayrılacak. Cevizlerimizin leziz iç kısımlarını boşa harcamayalım. Başka tariflerimizde kullanma amaçlı rondomuzdan geçirelim ve saklayalım. Cevizden kalıplarımızı bu kurabiyeyi yapmak amacıyla saklamayı da ihmal etmeyelim. 
Kurabiyeyi hazırlamak amacıyla tüm malzemeleri karıştırarak yumuşacık, ele yapışmaz bir kurabiye hamuru oluşturalım. 
Ardından hamurumuzdan minik parçalar kopararak yağlamış olduğumuz cevizimizden kalıplarımıza fotoğrafımızda görmekte olduğunuz üzer hamuru yerleştirelim. Kalıplarımız tükenecek ve fakat hamurumuz artacak. 
Artmış olan hamurumuzdan yuvarlak fazla da büyük olmayan kurabiyelerimizi yapıyoruz. 
Bu kurabiyelerimizi ve ceviz kalıplarının üstündeki kurabiyelerimizi yağlı kağıt sermiş olduğumuz fırın tepsimize dizelim. 
180 derece sıcaklıktaki fırınımızda kurabiyelerimiz pişinceye dek fırınlamaya devam edelim. Kurabiyelerimizin üstü kızarmasın beyaz kalsın. 
Kürdanımızı batıraraktan pişip pişmediğini kontrol edelim. Hamurumuz kürdana yapışmazsa pişmiş demektir. 
Pişmiş olan kurabiyelerimizi soğuyunca kalıplarımızdan çıkartalım. 
Derin kabın birinin içerisinde tarifine uygun şekilde hazırladığımız kremşantiyi, dövdüğümüz fındık veya cevizi, arzu ettiğimiz bir marmelatı veya reçeli karıştıralım. 
Bu karışımımıza kalıpsız şekilde pişirmiş olduğumuz kurabiyelerimizi ufalayaraktan ilave edelim. 
Ceviz kalıplarından ayırmış olduğumuz içi boş olan kurabiyelerimizin iç kısımlarını bol miktarda bu malzemeyle doldurarak 2 tane yarım kurabiyemizi birbirlerine yapıştıralım. 
İç malzememizi bolca koyalım, böylece 2 tane yarım kurabiyemizi iç malzemeyi bol kullanmamızdan dolayı birleştirebileceğiz. 
Gıda boyalarımızı farklı farklı kaselerimize koyalım. 
Kaselerimizin yarısına gelinceye dek su koyalım ve boyaları eritelim. 
Farklı kabın birine tozşekeri koyalım. 
Hazırlamış olduğumuz kurabiyelerimizin bir yanını kırmızı, bir yanını da sarı boyaya batıralım ve ardından kurabiyemizin her yerini tozşekere bulayalım ve de servis tabağımıza yerleştirelim. 
Servis etmeden evvel rastgele bir bitki yaprağını temizleyerek ek kısımlarına yerleştirelim sakın ola yaprakları yemeyelim. Yapraklar sadece şekil olsun diye. Afiyet olsun

 

Şeftali Şeklinde Kurabiye Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Şeftali Şeklinde Kurabiye Tarifi İçin Yorumlar - 0: