Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Tatlı Tarifleri

Anasayfa » Tatlı Tarifleri
Hasan Acar

Hasan Acar

Kahveli Sorbe Tarifi

0 0 0 70
Demet Savukluk

Demet Savukluk

Etimek Tatlısı Tarifi

0 0 0 609
.Damla Can

.Damla Can

Elmalı Turta Tarifi

0 0 0 69
Esin Akyürek

Esin Akyürek

Çikolatalı Tava Kek Tarifi

0 0 0 224
Kadir Turna

Kadir Turna

Nevzine Tarifi

0 0 0 177
Ayşe Ali Ekren

Ayşe Ali Ekren

Rulo Tatlı Tarifi

0 0 0 184
serap dundar gunduz

serap dundar gunduz

Vişneli Pay Tarifi

0 0 0 183
Ayse Çoban

Ayse Çoban

Ekmekli Puding Tarifi

0 0 0 159
Yusuf Derya Kalınkara

Yusuf Derya Kalınkara

Karadutlu Kırıntı Dilimleri Tarifi..

0 1 0 194
Derya Aksu

Derya Aksu

Muzlu Dondurma Tarifi

0 0 0 227
Coşkun Sivil

Coşkun Sivil

Kemal Paşa Tatlısı Tarifi

0 0 0 244
Kolektif Sanat

Kolektif Sanat

Ispanaklı Revani Tarifi

0 0 0 308
ayşe can

ayşe can

Yassı Kadayıf Tarifi

0 0 0 235
Cansu Özcan

Cansu Özcan

Frambuazlı Trileçe Tarifi

0 0 0 237

Günün her öğününde büyük bir keyif içinde yenebilen tatlılar, insan dünyasında büyük bir yer kaplamaktadır. İster günün her hangi bir saatinde ister yemeklerden sonra isterse de geceleri insanın canı çekince tatlı her an yenebilir. Bunun yanında tatlı birçok farklı özel gün içinde ilk önce...

Devamını Göster

Günün her öğününde büyük bir keyif içinde yenebilen tatlılar, insan dünyasında büyük bir yer kaplamaktadır. İster günün her hangi bir saatinde ister yemeklerden sonra isterse de geceleri insanın canı çekince tatlı her an yenebilir. Bunun yanında tatlı birçok farklı özel gün içinde ilk önce hazırlanan yiyecek türleri arasında geçer.
 
Doğum günleri, bayramlar ya da daha başka birçok özel günlerde ana yiyecek tatlı olur. Hatta birçok insan farklı tatlı çeşitlerini denemek için mekânlara giderek tatlı yerler. Tabii tatlı zevki, yani başka bir deyişle herkesin damak tadı farklı olduğu için sayısız tatlı tarifleri de bulunabilmektedir. Örneğin doğum günlerinde çikolatalı ya da farklı meyve tadındaki pastalar, bayramlarda ya da gelen misafir için özel şerbetli tatlılar da kendi aralarında çeşitlere ayrılmaktadır. Ana tatlılar içinde mesela şekerpare ister evde malzemeler hazırlanarak yapılabilir isterse de marketten hazır olarak alındıktan sonra üzerine şerbet dökülerek de pratik bir şeklide sunulabilir.
 
Farklı Tatlı Çeşitleri:
 
Ya da sütlaç tatlısı ele alınırsa normal ya da fırında sütlaç gibi farklı yapılış tarzlarıyla hem misafirlere hem de evde ailece yenebilecek tatlı türleri arasında geçer. Yine tulumba tatlısı hem evde yapılabilen hem de hazır alınabilen, çok yenen tatlılar arasındadır. Daha başka ana tatlılara örnek olarak, revani, kadayıf tatlısı, ya da muhallebi gibi birçok tatlı oldukça fazla tüketilmekte ve sunumu kolay ve tadı enfes olan tatlılar arasındadır.
 
Tüm bunlar için tatlı tarifi alabilmek de artık internet gibi büyük bir dünya varken, üstelik çeşitlerinin tariflerini bulmak çok kolaylaştı. Detaylı anlatımlarla ve videolarla herkesin kolayca yapabileceği pratik tatlı sınıflandırmasına girdiler. Bu tarz pratik tatlılar çalışan hanımlar için ya da birden fazla çocuğu olan hanımlar adına, internetten kolay anlatımlarla yapabilecekleri tatlılar arasına girdiler artık.
 
Misafirlere Özel Tatlılar:
 
Tabii bunlar içinde bir de özel misafirler adına hanımların farklı ve şık görünümlü tatlılar sunma isteği vardır ve buna için birkaç örnek vermek gerekirse; kupa bardak için krem şokella tatlısı oldukça hoş bir sunum olabilir. Bir diğer örnek ise banana split adındaki zengin görünümü ve enfes tadı ile muzlu ve çikolatalı harika bir tatlıdır. Geniş bir tabak üzerine ikiye ayrılmış muzun kenarlarına dondurma yaymak sureti ile bunların üstüne de çikolatalı sos dökerek harika bir tatlı ikram edilebilir. Tabii bunların resimli tatlı tarifleri için de internetten kolayca bakılarak yapılabilir.
 
Başka isimler de verilirse; bademli keşkül, vişneli milföy tatlısı, şık görünümlü vişneli ekmek tatlısı ya da portakallı tatlı akılda tutulması gereken tatlılar arasına konabilir.
 
Tabii bu tatlı nasıl yapılır ya da bu tür tatlıların malzemeleri nelerdir öğrenmek için internetteki sayfalardan bulmak ve yemekten sonra güzel bir sunum yapmak mümkündür. Her hanımın ne yazık ki bütün bir gün oturup tatlı düşünecek vakti olmuyor. Artık kadınların büyük bir çoğunluğu hayat mücadelesi adına çalışmak zorunda ve aynı zamanda evde hem çocukları için hem de gelen misafirlere sunum yapacak kişi yine kendisi olduğu için, her tür keyifli yemek tarifleri hanımlar için bir nevi kurtarıcıdır.

Devamını Gizle