Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Videolar

Anasayfa » Videolar
Nihal Büyükak

Nihal Büyükak

Mercimekli Bulgur Pilavı Tarifi

0 0 0 573
Dilek Doğut

Dilek Doğut

Tepsi Kebabı Tarifi

1 0 0 1124
Rabia Bezgin

Rabia Bezgin

Lorlu Mayalı Pişi Tarifi

2 0 0 695
Emine Işıklar

Emine Işıklar

Patlıcan Kebabı Tarifi

1 0 0 1031
Arif GÜNDÜZ

Arif GÜNDÜZ

Nohut Salatası Tarifi

0 0 0 868
Ayse Çoban

Ayse Çoban

Gulaş Çorbası Tarifi

1 0 0 1013
Yakup Güvenç

Yakup Güvenç

Kalp Şeklinde Pizza Tarifi

0 0 0 599
Zülfiye Okumuş

Zülfiye Okumuş

Sucuklu Değişik Poğaça Tarifi..

0 0 0 1091
nidanur canbey

nidanur canbey

Küçük Muzlu Pastalar Tarifi

0 0 0 946
Ayşe Ali Ekren

Ayşe Ali Ekren

Arabaşı Çorbası Tarifi

0 0 0 663
DC Durmuş Göcek

DC Durmuş Göcek

Yeşil Mercimek Salatası Tarifi

0 0 0 1235

İnternetin olmadığı ya da çok az yerde kullanıldığı zamanlarda yemek tarifi videoları diye bir şey olmadığı için, birçok hanım genel olarak televizyonları açıp yemek çeşitlerinin verileceği programları beklerdi.
 
Üstelik tarifleri alabilmek için kâğıt kalem de hazır olmalıydı ki, ne de olsa...

Devamını Göster

İnternetin olmadığı ya da çok az yerde kullanıldığı zamanlarda yemek tarifi videoları diye bir şey olmadığı için, birçok hanım genel olarak televizyonları açıp yemek çeşitlerinin verileceği programları beklerdi.
 
Üstelik tarifleri alabilmek için kâğıt kalem de hazır olmalıydı ki, ne de olsa durdurup tekrar geri döndürme gibi bir seçenek yoktu. Hatta günlük hayatında yoğun olan hanımlar kendi zamanlarından çalmak zorunda kalarak televizyon başında beklemek zorunda kalırdı. Tabii bir de çalışma hayatında olan hanımlar vardı ki, onların böyle bir şansları da ne yazık ki hiç yoktu. Şimdi bu tamamen değişmiş durumda.
 
Artık birçok yemek tarifi video olarak, her eve giren internet dünyasında hanımların hizmetine sunuldu. İster videoyu durdurmadan izle, isterse de durdurup geri alarak anlaşılmayan yerleri bir daha izle. Hatta belki de en önemlisi çalışan hanımların eve geldikten sonra istediği her hangi bir yemek tarifi videoları izle diyerek internetten istenilen zamanda izlenme imkânına erişmedir.
 
Yoğun Hanımlar İçin Yemek Çeşitleri:
 
Bunun yanında tabii birden fazla çocuğa sahip ev hanımları için de, küçük çocuklarını uyuttuktan sonra sessizlik içinde birçok farklı yemek tarifini izleme şansı olur. Bu büyük dünya içinde artık hiçbir hanım öğlen ya da akşam ne yemek yapacağım diye gibi bir düşünceye hiçbir zaman düşmez.
 
İster yazılı olarak isterse de video halinde, sonrasında nasıl yapıldığı izlenerek birçok yemek öğün için hazırlanabilir. Üstelik sadece uzman kişilerin elinden çıkan yemek tarifleri değil, aynı zamanda birçok farklı ev hanımının kendi yöresine ait yemek çeşitlerini yaparak çektiği videoları da internet yolu ile izleme imkânı bulunabilir. Ülkenin her kesimindeki hanımlar artık bu şekilde birbirlerine ulaşarak farklı şehirlere ve bölgelere özgü yemeklerin hazırlanış halini çekerek, yemek tarifleri video olarak internete koymakta ve güzel bir paylaşım yapılmaktadır.
 
Farklı Şehirlerden Yemek Videoları:
 
Üstelik bu durum hanımların bu şekilde sosyalleşmesine ve farklı şehirlerin kültürlerini tanımakla beraber, o yörelerin insanlarının da nasıl karakterde olduklarını öğrenmeye olanak tanıyor. E bu da haliyle belki de hayatında hiçbir zaman yiyemeyeceği bir yemek çeşidini hem ailenin hem de gelen misafirlerin tadına bakmalarına olanak veriyor. Tabii bazı hanımlar kendilerini videoda göstermekte çekince yaşamazken, bazı hanımlar bu durumu istemez. Bu yüzden sadece yemeğin yapılış anlarını göstererek de yine farklı bir yörenin yemek çeşidi paylaşımını yapmak mümkündür.
 
Üstelik bu şekilde yemek tarifleri videolu izle yöntemi ile yemek yapmak için çok az bir vakitleri bulunan hanımlar, örneğin eve gelirken kendi cep telefonlarından yapılacak yemek adına ne gibi malzemelere gerekir bakarak eve gelmeden alış veriş yapabilir. Daha sonra da geriye sadece mutfağa geçip videoyu izleyerek kolay bir şekilde söylenenleri uygulayarak yemeği yapmaya kalıyor.
 
Bu şekildeki yemek tarifleri videoları, o yemek hazırlanırken herhangi bir malzemenin de ne zaman koyulacağının kaçırılamamasına fırsat verir. Birbirinden çeşit bu keyifli yemek tarifleri birçok hanım için artık günün kurtarıcısı anlamı da taşımaktadır.
 
Örneğin gelen misafirler için zengin bir menü hazırlayabilmek adına birbirinden farklı yemek, tatlı ve salata çeşitleri arasından istenilen bir menü oluşturulabilir ve yemek tarifleri videoları izle sistemi sayesinde her bir yemek eksiksiz bir şekilde hazırlanmış olur.

Devamını Gizle