Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Yufka Çanağında Türlü Tarifi

Anasayfa » Sebze Yemekleri » Yufka Çanağında Türlü Tarifi

Yufka Çanağında Türlü Malzemeleri :

Yufka Çanağında Türlü Nasıl Yapılır

Bir kat yufkamızı tezgaha serelim ve de bir güzel yağlayalım, üstüne 1 kat kadar daha yufka sererek bir güzel ikinci yufkayı da yağlayalım ve kaselerimizin taban kısımlarını kaplamaya yetecek tarzda keselim.
Kaselerimizi tersine çevirelim, üstüne kesmiş olduğumuz yufkalarımızın kuru  olan tarafı üstüne gelecek tarzda yayalım ve de yeniden yağlayalım.
Bütün kaselerimizi yufka ile kaplayalım, yağlamamızın ardından da 180 derecelik sıcaklıkta daha evvelinden ısıttığımız fırınımızda 30 dk. süresince nar gibi kızarıncaya dek pişirelim.
Türlüyü hazırlamak amacıyla; tavamızı ateşin üstüne alarak ısıtalım, zeytinyağımızı kataraktan ısıtalım, daha sonra etlerimizi katalım ve de etimizin suyu salınarak çekilinceye dek pişirmeye devam edelim, etimiz suyu çekilince azıcık su ilave edelim ve de çektirelim, daha sonra soğanlarımızı ekleyelim ve soteleme işlemine devam edelim.
Soğanlarımızın yumuşaması başladığında kırmızı ve sarı biberimizi ilave edelim, soteleme işlemine devam edelim. 
Havuçlarımızı ilave edelim, daha sonra patateslerle patlıcanı ilave ederek 5 dk. kadar bırakalım pişsin, sebzelerimizin yumuşaması başladığında sırasına uymak şartıyla, sarımsağı, mantarı ve bezelyemizi ekleyelim, kasenin birinde salçamızı azıcık su ile açalım ve de sebzelerimizin üstüne gezdirelim.
Ateşin altını kısalım ve yaklaşık olarak 3 dk. kadar daha pişirelim. 
En son domatesi ve de incecik kıydığımız taze soğanımızı ilave ederek tenceremizin kapağını kapatalım ve de 10 dk. kadar daha pişirelim.
Türlümüzü fırından çıkardığımız yufka çanaklarının içlerine bölerekten servis edelim.

 

Yufka Çanağında Türlü Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Yufka Çanağında Türlü Tarifi İçin Yorumlar - 0:

Arif GÜNDÜZ

Arif GÜNDÜZ

Avokado Salatası Tarifi

0 0 0 486
TC Gocmen

TC Gocmen

Kandil Simidi Tarifi

0 0 0 353
Derya Aksu

Derya Aksu

Patatesli Omlet Tarifi

0 0 0 421
OKTAY GÜLEK

OKTAY GÜLEK

Ahududulu Tart Tarifi

0 0 0 782
OKTAY GÜLEK

OKTAY GÜLEK

Nane Kapari Sos Tarifi

0 0 0 407
Semih Girgin

Semih Girgin

Basit Yaş Pasta Tarifi

0 0 0 367