Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Akşam Çayı Menüsü

Anasayfa » Özel Gün Menüleri » Akşam Çayı Menüsü

Esma abla bizi iftarda fazla yemeyin aman ha aman diye sıkı sıkı tembihlediğinden, onun evine akşam çayına gitmeden evvel gerçekten de normalde tüketeceğimin yarısından azını yedik. İftar saatinden, normalde kimseyi pek dinlemem ve yemeğimi afiyetle doyana kadar yerim ama Esma ablanın ne kadar marifetli bir kadın olduğunu bildiğimden kendimi tuttum. İftar saatinde,  eğer fazla yersem akşam çayındaki muhteşem lezzetlerden mahrum olacağımı düşündüm. Dediğim gibi neyse ki nefsime üstün geldim. İyi ki de gelmişim diyorum şimdi. Sağ olsun bize öyle güzel şeyler hazırlamış ki, yani nerdeyse mükellef bir iftar sofrası olarak bile adlandırabilim.
Bu kadar övünce ben, sizin aklınıza muhtemelen en az on beş çeşit lezzet falan gelmiştir ama üstü başı beş altı çeşitti. Yalnız lezzet oranı öyle üst seviyedeydi ki çeşidin sayısı ve miktarı hiç te önemli gelmedi bize. Esma ablanın menüsü şöyle;
Limon Soslu Cheesecake
Kısır
Süzme Yoğurtlu Havuç Kızarması
Ispanaklı ve Patatesli Börek
Közlenmiş Biber ve Patlıcan Salatası

Ben özellikle cheesecake’e bayıldım. Bir ara ondan tarifini de almayı kafaya koydum. Afiyet olsun.

Sende Fotoğraflarını Ekle

Akşam Çayı Menüsü İçin Yorumlar - 0: