Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Akşam Yemeği Menüleri

Anasayfa » Akşam Yemeği Menüleri
Aslı Akça

Aslı Akça

Annemlerde Akşam Yemeği

0 0 0 685
ayten tüzün

ayten tüzün

Akrabada Akşam Yemeği

0 0 0 1026
Mertol Biret

Mertol Biret

Şık Akşam Yemeği Sofram

0 0 0 775
Ebru Tunç

Ebru Tunç

Akşam Yemeği Menüsü

1 1 0 1623
Rabia Bezgin

Rabia Bezgin

Restoran Menüsü

1 1 0 1415

Bir evin bütün işlerine rağmen en sıkıntı çekilen yer genel olarak akşam yemekleri olur. Birçok kadın daha sabahtan, acaba akşam ne yapsam diye düşünmeye başlar. Tabii bir de bunun bazen saatlerce kafa yordurttuğu düşünülürse ve bu, her güne yayılırsa, bir kadının işinin ne kadar zor olduğunu...

Devamını Göster

Bir evin bütün işlerine rağmen en sıkıntı çekilen yer genel olarak akşam yemekleri olur. Birçok kadın daha sabahtan, acaba akşam ne yapsam diye düşünmeye başlar. Tabii bir de bunun bazen saatlerce kafa yordurttuğu düşünülürse ve bu, her güne yayılırsa, bir kadının işinin ne kadar zor olduğunu buradan bile görmek mümkündür.
 
Hele bir de bir kadın hem çalışıyor hem de çocuklarıyla ilgileniyor ise o zaman bu zor durumu düşünmek bile imkânsız hale gelir. Bu yüzden akşam yemeği menüleri için hanımlara en yardımcı olan durum da bazen internette paylaşılan yemek çeşitleri olur. Tabii akşam yemekleri de duruma göre değişiklik gösterir. Örneğin günlük, sadece aile ile yenecek bir yemek için farklı bir şey aranıyorsa, fırında patates hem pratik yönüyle hem de en az dört kişiyi rahat yetecek doygunlukta olmasıyla, özellikle de çalışan hanımlar için uygun bir yemektir.
 
Değişik Yemekler Fark Yaratabilir:
 
Başka bir örnek ise; her ne kadar çokça bilinmesine rağmen bazen hayatın yoğunluğundan unutuluyor fakat ızgara sardalye hem herkes için bir vitamin deposu hem de farklı bir tat. Bu akşam yemeği menüsü olarak yanına bir de patates-marul karışımı salata ile harika bir sofra kurulabilir. Et türünden başka bir örnek de soslu olarak yapılan tavuk kanatlarıdır.
 
Hem fiyat olarak uygun hem de et ihtiyacını giderebilecek lezzetli bir akşam yemeği seçeneği olabilir. Ayrıca salatalık soslu makarna da akşam yemeği pratik açıdan hem yormaz hem de doyurucu yanı ile çalışan kadınlar için bir nevi kurtarıcı olabilir. Yanına sadece güzel bir çorba ile sağlıklı bir akşam yemeği yapılabilir. Son olarak farklı bir yemek önerisi de kalamar ızgaradır. Kolay yapımı ve lezzeti ile bir kadın ailesine farklı bir tat sunabilir.
 
Misafirler İçin Özel Akşam Yemeği:
 
Günlük kurtarıcı yemekler bir kenara bırakılırsa bir de akşam yemeği için gelecek olan misafirler adına yemek çeşitlerine bakmak işe yarayabilir. İşte bu noktada hanımları zor saatler bekler. Çünkü sadece bir ya da iki çeşit yemekle bu durum kurtarılamaz. Hem ana yemek olmalı hem de masayı donatacak aperatif yemeklerle beraber tatlı servisi de eklenmeli. Misafir akşam yemeği menüleri içinde ilk başka elbette olmazsa olmazlar arasında sayılan güzel bir çorba ile başlanabilir, mesela bir ezogelin çorbası.
 
Hemen arkasından güzel bir karnıyarık ile ana yemek servis edilebilir. Bunun yanında da hem görüntüsü hem de tadı güzel olan garnitürlü ve içinde mısır olan pirinç pilavı harika olur. Tabi ara sıcakları da bu noktada unutmamak lazım, bunun için kabak mücveri ve paçanga böreği gelen misafirlerin yemekten sonra acıkmalarına engel olacaktır.
 
Bunların yanına isteyen her bayan farklı salata çeşitlerinden sunabilir fakat tercih olarak Akdeniz salatası hoş bir tamamlayıcı olacaktır. Böylece en güzel akşam yemeği menüleri oluşturulabilir. Daha başka birçok farklı çeşit site içerisinde bulunabilir.
 
Üstelik akşam yemeği menüleri resimli olarak seçilebilir ve güzel bir sofra yaratılabilir. İster ev hanımları isterse de çalışan hanımlar için yemek kime yapılırsa yapılsın elbette onlar için önemli olan bu en keyifli yemek tarifleri için, insanların sofradan memnun kalkmasıdır.

Devamını Gizle