Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Ayak Tırnak Batması Tedavileri

Anasayfa » Sağlık için Pratik Bilgiler » Ayak Tırnak Batması Tedavileri

Tırnak batması, el veya ayak tırnaklarında bir kez oluştu mu bir daha kurtulunmaz bir hastalıktır. El ve ayak tırnaklarında görülebilir. Güzellik merkezlerinde genellikle, tırnak batmasına karşı tırnak çekme işlemi uygulanır. Ancak bu durum kesin çözüm değildir. Çünkü arkadan gelen tırnak yine batık tırnak olarak gelecektir. Bunun dışında çeşitli tırnak tedavileri vardır. Ayak Tırnak Batması Tedavileri üzerinde duracağız.
 
Tırnak Batması Neden Olur?
 
Bu duruma neden olabilecek durumların başında ayakkabı tercihleri, bayanalrın sıkça yaptığı hata olan yüksek topuklu ayakkabılar dikkatsiz ve sakar iseniz ayağınızı hızla kapı, sehpa koltuk çarp durumunda da u durumla karşılaşabilirsiniz. Bunların dışında yanlış tırnak kesimi de bu duruma sebep olur.
 
Tırnak Batması Ameliyatı:
 
El tırnak batmasına da ayak tırnak batması ameliyatı kesin çözüm değildir. Batık tırnak operasyonunda, tırnak çektirme işlemine başvururlar. Ancak bu rahatsızlıkta tırnak çekme kesin çözüm değildir.
 
Tırnak Batması Tedavisi:
 
Bu tedavide batık bölge kesilerek temizlenir. Uzama evresinde ise hem yukarı hem de temizlenen batık bölgede yeniden sorunlu tırnak meydana gelmesinin önüne geçme için ise el ve ayak bakımlarımızı düzenli yapmak gerekir.
 
Son zamanlarda tırnak batmasına tedavi olarak tel tedavisi de uygulanmakta. Kimi özel hastaneler ve güzellik merkezlerinde yapılan bu tırnak batması tedavisi diğer uygulamalara göre pahalıda olsa kesin çözümlerdendir.
 
Tırnak Batmasına Evde Çözüm:
 
Tırnak batması çok kötü bir hal aldığında bir takım evde uygulayabileceğimiz yöntemler mevcuttur. Fakat bunlar geçici çözümlerdir. En masrafsız çözüm ise, tırnakların üç alt kısmına pamuk sıkıştırılarak tırnağınıza pamuk sıkıştırılmadan önce ayağınızı iyice temizlemeniz gerekir. Ve tırnak batması için kremlerden birini veya baticon kullanabilirsiniz. Bu durum acıyı da hafifletir. Bu pamuk sıkıştırma işlemi bir hafta boyunca tekrarlanması önerilir.
 
Bir diğer yöntem ise düzenli pedikür yaptırmalısınız. Çünkü pedikür, batık tırnağın, daha batık oluşumu yeni başlamışken yok eder. Her bakım işleri sonrasında tırnak batması için kremler kullanılması gerekir. Eczanelerde bu kremi çok sayıda bulabilme imkânınız vardır.

Sende Fotoğraflarını Ekle

Ayak Tırnak Batması Tedavileri İçin Yorumlar - 0: