Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Balik Yaginin Yararlari

Anasayfa » Sağlık için Pratik Bilgiler » Balik Yaginin Yararlari

Son zamanlarda Balık Yağının Yararları üzerinde oldukça durulmaktadır. Balık yağı çocukların gelişiminden çeşitli hastalıklara kadar birçok alanda faydalı bir etkendir. Tansiyon, diyabet gibi yaygın hastalıklara, cilt problemlerine iyi geldiği bilinmektedir.
 
Balık Yağı Hangi Hastalıklara İyi Gelir?
 
Balık yağı birçok önemli hastalığa iyi geldiğinden bilinçli olarak tüketilmesi faydalı olacaktır.Kalp ve Şeker Hastalıkları: Kalp hastalıklarının nedenlerine baktığımızda damarların biriken yağ nedeniyle tıkanması sebebiyle ortaya çıktığı bilinmektedir. Bu nedenle balık yağı kapsülleri damar tıkanıklığı gibi sorunları önemli ölçüde azaltmaktadır.
 
Kemik Sağlığı İçin Balık Yağı: Bilindiği gibi balık yağı omega-3 yağ asitlerini barındırmaktadır. Bu nedenle kemik sağlığı için de tercih edilmektedir. Özellikle kadınlarda zamanla kemik erimesi problemi görülebildiği için balık yağı kullanmak bu konuda faydalı olacaktır.
 
Hafızayı Geliştirmek İçin Balık Yağı: Balık yağının diğer bir faydası da zihin açıcı olmasıdır. Özellikle hamilelikte ve çocuklarınıza küçüklükten itibaren balık yağı takviyesi yaptığınızda zihin gelişimine olumlu katkısının olduğunu göreceksiniz. Balık yağı unutkanlık için oldukça faydalıdır. Alzheimer hastalığı için de önlem olarak balık yağı önerilmektedir. Zihin gücünü kuvvetlendirir ve hızlı düşünmeye sağlar.
 
Balık yağının faydaları bunlarla da sınırlı değildir. Hamilelik döneminde balık yağı tüketmek bebeğin zihinsel gelişiminin yanında fiziksel gelişimini de etkilemektedir. Bu dönem kritik dönem olduğu için buna dikkat edilmektedir. Balık yağının doğurganlık oranını yükselttiği de bilinmektedir.
 
Balık yağının diğer önemli bir faydası da bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Bilindiği gibi bağışıklık sisteminin zayıflaması çeşitli hastalıklara zemin hazırlamaktadır. Zayıflayan bağışıklık sistemi bakteri ve virüslerini üremesi için uygun ortamı yaratmış olur. Bu nedenle böyle durumlara karşı önlem almak ve balık yağı tüketmek önemlidir.Görüldüğü gibi sağlık açısından oldukça önemli olan balık yağını bilinçli tüketmek ve doktorlardan da bu konuda bilgi almak gerekir.

Sende Fotoğraflarını Ekle

Balik Yaginin Yararlari İçin Yorumlar - 0: