Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Bardakta Kek Tarifi

Anasayfa » Kek Tarifleri » Bardakta Kek Tarifi

Tarif Dipnot:

Bazen kolayca ve pratik bir şekil de kısa süre de kek yapmayı her bayan ister. Aniden gelen misafire ya da gecenin bir yarısı tatlı isteyen çocuklara yapmak için oldukça kolay bardakta kek tarifi ile karşınızdayız. Bu tarif artık kolay yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri listenizin en üst kısmın da yer alacak.

Bardakta Kek Malzemeleri :

Bardakta Kek Nasıl Yapılır

1- Kek için ilk olarak yumurtalar ve toz şeker eriyene kadar çırpılır.

2- Ardından kek için kakan tüm malzemeler eklenir ve iyice çırpılır. Hazırlanan kek hamuru 12 adet karton bardağa eşit miktar da bölünür.

3- Önceden ısıtılmış 180 derece de ki fırın da kekler pişirilir ve pişen kekler soğuması için bir kenara alınır.

4- Vanilya ve krem şanti haricinde ki tüm malzemeler kaynatılır ve soğumaya alınır. Krema soğurken kaymak tutmaması için ara ara karıştırılır.

5- Soğuyan kremaya vanilya ve krem şanti eklenerek tekrar karıştırılır.

6- Karton bardaktan kekler çıkarılır ve krema keklerin üzerine sürülür. Kolay bardakta kek kısa süre de servise hazır hal de. Afiyet olsun.

Sunum yapmak oldukça önemlidir. Aniden gelen misafirlerinize bardakta yapmış olduğunuz keki hoş bir görüntü de sunarsanız. Hızlıca yapmış olduğunuz bir tariften ise çok uğraşarak yaptığınız bir tarif gibi gözükecektir. Nasıl olduğunu merak edenler; hazırlanan kekleri bardaktan çıkardıktan sonra kekin üst kısmını içe doğru bir çay kaşığı yardımı ile oyalım ardından hazırlanan kremayı içine dolduralım ve üst kısma da kek kremasından sürelim. Kekin içini oyduktan sonra artan kek parçalarını ufalayarak kremanın üzerine serpelim. Hem kolay bir şekil de hızlıca yapılan hem de çok şık bir sunum haline gelen bardakta keki arzunuza göre internet üzerinden resimli yemek tarifleri araştırması ile de araştırarak farklı şekiller de sunum yapabilirsiniz. Yemek tarifleri sitelerin de genellikle sunum önerileri de bulunmaktadır. Farklı sunumlar yapmak için internetten araştırmalar da yapabilirsiniz.

Bardakta Kek Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Bardakta Kek Tarifi İçin Yorumlar - 0:

nidanur canbey

nidanur canbey

Ayva Tatlısı Tarifi

0 0 0 452
Omer Bandir

Omer Bandir

Mercimek Köftesi Tarifi

0 0 0 407
nidanur canbey

nidanur canbey

Kafkas Çorbası Tarifi

0 0 0 486
bülent kaynarca

bülent kaynarca

Beşamel Soslu Kabak Tarifi

0 0 0 492