Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Bayanların Genel Bakımı

Anasayfa » Güzellik İçin Pratik Bilgiler » Bayanların Genel Bakımı

Bakımsız bayan kendine bakmayan bayan çok az olsa gerek. Bütün bayanlar genç yaşlı çevresindekilere güzel gözükmek isterler bunun da başında bakımlı olmak gelir. Bayanların Genel Bakımı deyince başta akla daha basit günlük şeyler gelmektedir. Buna en basitinden başlamak gerekirse temizlik olmalıdır.
 
Her insan her bayan temiz olmalıdır. Gerek vücut gerek diş gerek saç temizliği. Saçlar taranmış ve yapılı olmalıdır. Makyaj ihmal edilmemelidir. Tırnaklar her zaman temiz ve düzgün olmalıdır. Nemlendirici kremler sıklıkla kullanılmalıdır. Giyilen kıyafetler temiz, ütülü ve düzgün olmalıdır. Makyaj mutlaka gece yatmadan önce temizlenmeli, dişler fırçalanmalıdır.
 
Duşta ise mutlaka saç tipine uygun şampuanlar ve saç kremleri kullanıp saça kolayca şekil verilmelidir. Yüz tipinize uygun çeşitli maskeler satıp alıp uygulayabilirsiniz ya da yine uzmanlar tarafından önerilen çeşitli basit bitkilerle elde edilen evde yapılan toniklerden uygulayabilirsiniz.

Bayanların genel bakımında cildinizdeki gözenekleri açmak ve ya dinlendirmek için yüzünüze buhar uygulayabilirsiniz. Ayaklar ise bakım için çok önemli noktalardan biridir. Ayaklarınızı sabunlu ılık suda haftada bir de olsa bekletip yumuşamasını sağlamak lazım topuk taşı da bize bu konuda çok yardımcı olabilir.
 
Bakım için sadece bir şeyler yapmak yetmez kendinizi ruhunuzu da dinlendirmeniz lazım her şeyin başında kendinizi iyi hissetmek var sonuçta. Mesela gece uykunuzu çok iyi almanız gerekmektedir ertesi güne dinç kalkmak, güzel gözükmek, pozitif olmak için. Benim uyku problemim var diyorsanız eğer yatmadan önce ılık ballı bir süt içerseniz o sizi rahatlatacak ve uykuya dalmanızı sağlayacaktır.
 
Sabah kalktığınız da ise pencerenizi açıp bir derin temiz hava aldığınızda kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Unutulmaması gereken şeylerden biri ise gün içinde güzel kokmaktır kendinize uygun bir parfüm ve ya deodorant edinmeyi ihmal etmeyiniz.

Sende Fotoğraflarını Ekle

Bayanların Genel Bakımı İçin Yorumlar - 0: