Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Anasayfa » Faydalı Bilgiler » Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Bebek arabası seçerken öncelikle kendinize sormanız gereken sorular vardır, bunlar;
 
1-Dışarıya kendi aracınızla mı yoksa toplu taşıma araçları ile mi çıkacaksınız?
 
2-Alışverişlere bebeğinizle mi gitmeyi planlıyorsunuz?
 
3-Bebek arabasına ayıracağınız bütçe ne kadar?
 
4-Bebek arabasını bebeğiniz kaç yaşına kadar kullanacak ya da ileride bir kardeş düşünüyor mu sunuz?
 
Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli dendiğinde bu sorular nereden çıktı diyebilirsiniz. Şimdi bu soruların önemine gelelim.
 
1-Dışarıya hangi araçla çıktığınız çok önemlidir çünkü kendi aracınızı kullanacaksanız alacağınız bebek arabasının boyutu ağırlığı çok da önemli olmayacaktır. Fakat toplu taşıma araçlarını kullanacaksanız bebek arabanız daha küçük ve hafif olmalıdır.
 
2-Alışverişlere bebeğinizle mi gitmeyi planlıyorsunuz? Sorusuna cevabınız evet ise bebek arabanızın alt kısmı geniş kulpları da poşet asılabilecek tarz da olmalıdır. Çünkü alışverişte hem arabayı idare etmek hem de eşyaları taşımak oldukça zordur.
 
3-Bütçe konusu da oldukça önemlidir, eğer maddi durumunuz iyi ise istediğiniz tarzda bir bebek arabasını rahatlıkla alışabilirsiniz. Yeterli bir bütçeye sahip değil iseniz daha uygun olanlarını araştırmanız gerekecektir.
 
4-Bebek arabasını kullanacağınız zaman arabanın genelde sağlamlığı ile alakalıdır. Gelecekte bir bebek daha planlıyorsanız bebek arabasının sağlamlığı daha önemli hale gelir. Tabi ki bu da bütçe ile oldukça ilişkilidir çünkü hem sağlam hem ucuz bir bebek arabası bulmak için işiniz şansa kalış demektir. Yine de mümkündür biraz araştırma yaparak ikinci elleri de tercih edebilirsiniz.
 
Eğer daha sonra olacak bir kardeş planınız da varsa bu durumda renk te önemli olacaktır. Bebek arabanızı seçerken bu durumda orta renkleri tercih etmelisiniz. Kırmızı, turuncu ya da sarı gibi renkler. Ben pembe bir arabayı oğluma da kullanırım derseniz o size kalmış.Bebek arabası seçerken nelere dikkat edilmeli dendiğinde tecrübeli biri olarak bu dört maddenin önemli olduğunu düşünüyorum. Siz bu soruları çoğaltarak seçiminizi daha rahat yapabilirsiniz.

Sende Fotoğraflarını Ekle

Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli İçin Yorumlar - 0: