Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Bebeklerde Ağlama Sebepleri

Anasayfa » Faydalı Bilgiler » Bebeklerde Ağlama Sebepleri

Bebeklerin bizimle iletişime geçmelerindeki tek olay ağlamalarıdır diyebiliriz. Doğdukları zamandan sonraki bir kaç yıllık süreçte özellikle konuşamadıklarını da göz önünde bulundurulduğunda, bizimle sadece ağlayarak irtibat kurabildikleri anlaşılmaktadır. Bu sebeple bebek sahiplerinin daha sakin ve sabırlı olmaları, bu konudan kesinlikle şikâyetçi olmamaları gerekmektedir.
 
Bebeklerde Ağlama Sebepleri çeşitli nedenlerden dolayı gerçekleşmektedirAcıktığında: Bebeklerin ilk aylardaki en önemli ağlama sebeplerinin başını çeken olaylardandır açlık. Hemen emzirilmeli veya biberonla mama vererek beslemelisiniz.
 
Altını Kirlettiğinde: Özellikle altını kirletmeleri pişik olmasına neden olmuşsa ağlarlar. Bebekler altı ıslak olduğu için ağlayacak diye bir kaide de yoktur, pişik oluşmadığı takdirde rahatsız olmayan bebeklerin sayısı çoğunluktadır. Bu sebeple bebek sahipleri ağlamasını beklemeden de altlarını kontrol edip temizlemeleri pişik olmasına sebebiyet vermemeleri gerekmektedir.
 
Gaz Sancılarında: Anneler yediklerine dikkat ederlerse bu konuda faydasını göreceklerdir. Biberonla beslendiği zamanlarda daha çok rastlanılan bu olaya, anne sütüyle beslendikleri zamanlarda da sıkça rastlamak mümkündür biraz hava yutmalarına.
 
Hastalandığında: Hastalandığı zamanlarda emzirmekte zorlanabilirsiniz, burun tıkanmasından dolayı nefes almakta zorlanır ve emmek istemeyerek ağlamaya devam ederler. Bebek sahiplerinin normalden farklı bir durum gözledikleri, ağlamalarında değişiklik sezdikleri zamanlarda hemen doktoruna başvurmaları gerekecektir.
 
Davranış Farklılıklarında: Bebeğinize o anki ruh halinizden dolayı olduğundan farklı davrandığınızda, onu hemen uyutmak ya da karnını doyurmak için acele ettiğinizde onu korkutabilir ve ağlamasına neden olabilirsiniz. O yüzden her zaman sakin olmalı bebeğe yaklaşımınıza özen göstermelisiniz.
 
Kalabalık Yerlerde: Bebekler o sık ağladığı, yani doğduğundan sonraki bir kaç yıllık süreçte, doğal olarak çok kalabalık ortamlarda bulunmayacaklardır. Bulundukları zamanda alışık olmadıkları bu durumdan dolayı korkup ağlayacaklardır. Bu konuda bebek sahiplerinin gerekeni yapmaları ve mecbur kalınmadıkça gürültülü kalabalık ortamlardan uzak tutmaları daha uygun olacaktır.

Sende Fotoğraflarını Ekle

Bebeklerde Ağlama Sebepleri İçin Yorumlar - 0: