Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Benden Tüyolar

Anasayfa » Mutfak için Pratik Bilgiler » Benden Tüyolar

1.    Reçel kavanozu, salça kavanozu gibi kavanoz kapaklarını açmakta zorlanıyorsanız kavanozun kapağını bir süre sıcak suya tutun. Kapağın kolaylıkla açıldığını göreceksiniz.

2.    Buzdolabında iyice katılaşmış tereyağının istediğiniz kadarını kullanmak için yağı rendeleyin. Bu hem yağın daha çabuk erimesini hem de ihtiyacınız kadarını kullanmanızı sağlar.

3.    Hafif yumuşak bir peyniri rendelemeden yarım saat önce buzdolabına koyarsanız rendelerken peynir etrafa çok dağılmaz ve ezilmez.

4.    Herhangi bir şey için hazırladığınız hamuru ya da yumuşak besinleri, normal diş ipi ile kolayca kesebilirsiniz.

5.    Erimek üzere olan tereyağınızı bir kaba koyup kasenin alt kısmını (yağa bulaşmayacak şekilde) suya batırırsanız yağınız hızlıca katılaşacaktır.

6.    Patates haşlarken suyuna bir çorba kaşığı kadar sirke koymak patatesin rengini korumasını sağlar ve ekstra lezzet katar.

7.    Ev yapımı mayonez tüketiyorsanız mayonez hazırlama sırasında sosun kesilmesi halinde bir yumurtanın sarısını 3 damla sirke ile çırpın ve biraz zeytinyağı ekleyerek mayoneze ilave edin. Mayoneziniz hemen kıvamına kavuşacaktır.

8.    Sütlü sos hazırlarken kıvamını tutturduktan sonra tuzu ilave etmeniz sütün kesilmemesini sağlar.

Sende Fotoğraflarını Ekle

Benden Tüyolar İçin Yorumlar - 0: