Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Börek Tarifleri

Anasayfa » Börek Tarifleri
Nurhan Attat

Nurhan Attat

Makarnalı Börek Tarifi

0 0 0 306
Eslihan Şıktaş

Eslihan Şıktaş

Dolama Börek Tarifi

0 0 0 232
Nüket Dokuz

Nüket Dokuz

İçli Börek Tarifi

0 0 0 196
Duygu Parlar

Duygu Parlar

Yalancı Su Böreği Tarifi

0 0 0 397
tarik dirikolu

tarik dirikolu

Çiğ Börek Tarifi

0 0 0 338
hande Akbaş

hande Akbaş

Muska Böreği Tarifi

0 0 0 485
Tuğba Duru

Tuğba Duru

Jelka Börek Tarifi

0 0 0 280
Aysel Sancak

Aysel Sancak

Ciğerli Börek Tarifi

0 0 0 485
Ebru Heseki

Ebru Heseki

Fiyonk Börek Tarifi

0 0 0 173
Tuğçe şahin

Tuğçe şahin

Patatesli Börek Tarifi

0 0 0 494
Eslihan Şıktaş

Eslihan Şıktaş

Ispanaklı Börek Tarifi

0 0 0 199
Duygu Parlar

Duygu Parlar

Mantı Böreği Tarifi

0 0 0 570
Elif Erdoğan

Elif Erdoğan

Puf Böreği Tarifi

1 0 0 670
Rabia Bezgin

Rabia Bezgin

Karnaval Börek Tarifi

0 0 0 194
Yusuf Keskin

Yusuf Keskin

Sodalı Börek Tarifi

0 0 0 4098
Tuğçe şahin

Tuğçe şahin

Sahte Su Böreği Tarifi

0 0 0 3649
Cemali DEMİRBAŞ

Cemali DEMİRBAŞ

Karnıyarık Börek Tarifi

1 0 0 1770
Nisanur Kirmaci

Nisanur Kirmaci

Acukalı Çörek Tarifi

0 0 0 629
SERPİL KÖYSÜREN

SERPİL KÖYSÜREN

Ispanaklı Yufka Börek Tarifi

0 0 0 1708

Belki birçok kişinin bilmediği bir sürü börek tarifleri vardır daha. Birçok hanım için elbette böreklerin ne kadar önemli bir yer tuttuğu da ortada. Bazen hanımlar arasında börek yapmak, daha doğrusu farklı börekler yapmak bir yarışma haline bile geliyor. Tabii bu sadece bayanlar için değil...

Devamını Göster

Belki birçok kişinin bilmediği bir sürü börek tarifleri vardır daha. Birçok hanım için elbette böreklerin ne kadar önemli bir yer tuttuğu da ortada. Bazen hanımlar arasında börek yapmak, daha doğrusu farklı börekler yapmak bir yarışma haline bile geliyor. Tabii bu sadece bayanlar için değil, aynı zamanda aşçılık yapan yemek ustası erkeklerde bile farklı bir börek yapma yarışı içinde bulunmaktadır.
 
Bu bazen televizyona yansır bazen evde hanımların yaptığı günlere de. E hal böyle olunca birbirinden farklı börek çeşitlerinin bulunabileceği tek yer tabii ki internet sitesindeki börek çeşitleridir. Her gün bir sürü börek çeşidini birbirinden farklı yerlerden site üzerinden ortak olarak paylaşılmakta ve herkes bu börekleri evlerinde ya da başka yerlerde denemektedirler. Eski zamanlarda börek tarifi öğrenmek ya televizyonlardan olurdu ya da bulunan bazı yemek tarifi dergilerinden bakılmaya çalışılırdı.
 
Çeşitli Börek Tarifleri:
 
Tabii televizyonda o yemek programının ne zamanda başlayacağını beklemek de ayrı bir zaman kaybıydı. Dergiler de zaten ayda bir kere çıkar ve onlarda da çok fazla çeşit yayınlanmazdı. Hatta bazen hiç yayınlanmadığı da olurdu. İşte tüm bunlardan sonra internet adeta sonsuz bir deniz halini aldı. Üstelik ülkede her bölgeden birbirinden farklı hanımların el emeği göz nuru yaptıkları o kendi yörelerine ait börek çeşitlerini paylaşmaktan hiç rahatsız olmazlar. Bu sayede en batıda bir kadın ya da adam doğudaki börek çeşitlerini internet sitesi sayesinde öğrenebilmektedir. Ya da bunun aksi de olur tabi.
 
Örneğin yine buradan paylaşılacak bir börek çeşidi, nişastalı patatesli el açması börek farklı bir tat olabilir. Eşit kare şeklinde ayrılmasıyla güzel bir görünümde sağlar. Evdeki malzemelerin de yettiği bu böreği herkes deneyebilir. Farklı börekler içinde başka bir tavsiye ise, peynirli börektir. Bunun için de peynir olarak eğer beyaz peynir kullanılırsa hoş bir tat yakalanabilir. Bunun gibi daha birçok börek örnekleri siteden bulunabilir.
 
İnternet Sayesinde Her Türlü Börek Çeşidi:
 
Tabii internetin en çok yaradığı kişiler yoğun iş hayatın bu gibi durumlar için kendilerine vakit ayıramayan hanımlar olur. Zaten eve geldiklerinde ailesi için sadece yemek yapabilecek kadar zaman bulabilen çalışan kadınlar için internetten alınacak tarifler sayesinde kolay bir şeklide evlerinde uygulayabilirler. Bunun nedeni ise siteyi açıp hem resimli börek tarifleri içinden görsel olarak böreğin nasıl yapıldığına ve ayrıca nasıl göründüğüne bakılabilir. Bir de içinde ne gibi malzemeler kullanılmış öğrenilebilir. 
 
Tabii bir de çok çocuğu olan hanımlar vardır ki onların da bir gün içerisinde her ne kadar evde olsalar da yine de börek yapacak zaman bulamazlar bazen. Onlar için de internet sitesinden birbirinden farklı börek tarifleri almak oldukça önemli bir hal alır. İşte böylesi fırsatlar sayesinde daha önce börek yapmamış hanımlar bile börek nasıl yapılır diye hayıflanmaya gerek olmadan internet sitelerinden bakarak kendiler için en uygun börek çeşidini evde yapabilirler.
 
Elbette sadece börek değil, aynı zamanda birçok farklı zengin mutfağın yemek çeşitleri de internet sitesinden bulunur. Bu sayede hem aile için hem de gelen misafirler adına keyifli yemek tarifleri içinden kendi beğendikleri her yemeği herkes alıp yapabilir.

Devamını Gizle