Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Bugün Ne Pişirsem

Anasayfa » Bugün Ne Pişirsem

Birçok hanımın belki de en fazla düşündükleri ve çok da sıkıntı çektikleri durum acaba bugün ne pişirsem sorusunda saklıdır. Özellikle de evli ve çocuklu bir kadın için bu daha da zordur. Üstelik bir de çalışıyorsa ya da birden fazla çoğunu varsa, o zaman iş birçok kez içinden çıkılamaz bir hal...

Devamını Göster

Birçok hanımın belki de en fazla düşündükleri ve çok da sıkıntı çektikleri durum acaba bugün ne pişirsem sorusunda saklıdır. Özellikle de evli ve çocuklu bir kadın için bu daha da zordur. Üstelik bir de çalışıyorsa ya da birden fazla çoğunu varsa, o zaman iş birçok kez içinden çıkılamaz bir hal bile alabilir. Çünkü haftanın her günü çocuklarına ve eşine farklı yemek sunmak zorunda olan bir kadın, bazen bu durumdan sıkılabilecek ana geldiği bile olur. Çünkü bunu bir de aylara ya da yıllara bağlamak gerekirse, yılın 365 günü ailesinin farklı tatlar ve besinler alması için bunu yapmak zorunda. Tabii böyle zamanlarda birçok kadın kayınvalidesine ya da annesine danışarak farklı neler yapabilir öğrenmeye çalışır. Ancak bu durumda bir yere kadardır.
 
İnternet İşe Yarayabilir:
 
Bu yüzden birçok kadın için sonsuz bir dünya olan internet birçok zaman adeta imdadına yetişir ve farklı yemek imkânları bulmasına yardımcı olur. Örneğin akla yapacak her hangi bir yemek fikri gelmiyorsa, tel şehriyeli bir tarhana çorbası, yanına fırında patlıcan yermeği, güzel bir pirinç pilavı ve harika bir çoban salata ailece yenebilecek mükemmel bir menü olabilir.
 
Ayrıca eğer bir kadın bugün ne pişirsem acaba diye kendine sürekli olarak soruyorsa, bunun için belki haftalık belki de aylık bir menü programı çıkarsa ve buna uyarak ailesine yemek yapsa hem farklı yemekler yeme imkânı çıkar hem de ertesi gün düşünülmeye gerek kalmaz. Üstelik yaptığı kendi programına göre ailesinin doğru besinler almasına fırsat tanırken, aynı zamanda önceden tüm gerekli malzemelerin de alınmasına olanak tanıyabilir.
 
Özellikle de çalışan ya da çok çocuklu hanımlar için böyle bir program hayat kurtarıcı olabilir. Bunun yanında bazen dışarıda yemek yenecekse, o zaman gün için hazırlanmış yemek de daha sonraya sarkıtılarak bir gün daha kurtarılabilir.
 
Aylık Yemek Programı Yapılabilir:
 
Bu tür yapılacak menü için örneğin programın bir gününe pirinçli bir domates çorbası, yine domates soslu harika bir makarna, besin deposu olan köz biberli fasulye salatası ve tatlı olarak da güzel bir kadayıf bu keyifli yemek tarifleri menüsüne eklenebilir. Bir diğer yandan oldukça yoğun iş kadınlarını ve çok yaramaz çocuklara sahip kadınlar için de bazen günlük daha kolay yapılacak menüler de eklemek gerekir programa. Örneğin, önden yine istenilen güzel, her hangi bir çorba, hemen kolayca yapılacak fırında bir tavuk ve yanına bir pirinç pilavı hem besin deposudur hem de günü kurtarmak için birebirdir. 
 
Ayrıca her haftaya yayacak biçimde sarma, balık çeşitleri, mantı ve börek gibi yapması pek kolay olmayan birçok özel yemek de yayılırsa, her hafta farklı güzel bir tat da sofrayı donatabilir ve bugün ne pişirelim gibi dertler de programla birlikte tarihe karışabilir.
 
Erkekler açısından bakıldığında durum alt tarafı akşam için bir yemek hazırlanacak gibi görünür ancak anlaşıldığı üzere hiç de öyle değil. Ve bir de buna ev hanımları açısından çocuklarına öğle yemeği de koyacağı düşünüldüğünde, kafa sürekli olarak yemek yapma derdinden bir türlü kurtulamaz. Bu yüzden bugün ne pişirsem pratik yemek tarifleri birçok kez programla birlikte hayat kurtarabilir.

Devamını Gizle