Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Bulgurlu Çorba Tarifi

Anasayfa » Çorba Tarifleri » Bulgurlu Çorba Tarifi

Tarif Dipnot:

Bulgurun yer aldığı lezzetler hem sağlıklı hem de lezzetli olmaktadır. Pirinç yerine bulgurun tüketilmesi diyet yapanlar içinde kolaylık sağlamaktadır. Resimli yemek tarifleri arasında en sık tercih edilen bulgurlu yemek tarifleri sağlıklı ve bir o kadar besleyicidir. Kolay yemek tarifleri için tercih edilecek olan bulgur çorbası besleyiciliği ile birçok sofrada yerini almaktadır. Terbiyeli ya da salçalı olarak yapılabilen bu çorba yemek öncesinde de tercih edilip sindirime yardımcı olacaktır.

Bulgurlu Çorba Malzemeleri :

Bulgurlu Çorba Nasıl Yapılır

Soğan yemeklik şekilde doğranarak tencereye alınır. Hafif kavrulduktan sonra biber eklenir ve kavrulur. Un kavrulan biber soğanın üzerine ilave edilir. Un hafif pembeleşinceye kadar kavurma işlemine devam edilir. Salça bir miktar su ile sulandırılarak çorbaya eklenir. Ardından su koyulur ve kaynamaya bırakılır. Kaynarken arada karıştırılması gerekir. Unun topaklanmaması için karıştırarak kaynatılması gerekmektedir. Kaynayan çorba içine bulgur ilave edilir. Bulgurlar tamamen şişip yumuşayıncaya kadar çorba kaynatılır. Ardından tuz, pul biber katılır. İnce ince doğranmış maydanozlar en son aşamada çorbaya dahil edilir. 5 dakika bu şekilde kaynatıldıktan sonra ocaktan alınır. Servise hazır hale getirilerek çorba kaselerinde ikram edilir.

Bulgurlu Çorba Sunumu

Bulgurun yer aldığı her yemek lezzet açısından oldukça tercih edilen yemeklerdendir. Pratik yemek tarifleri tercih edenler bulgur ile yapılan çorba ve yemekleri sofralarına dahil edebilirler. Çorba yanında kıtır ekmek sunularak daha doyurucu bir menü hazırlanabilir. Salçalı yapılan bu bulgur çorbası ayrıca yoğurt ile terbiye edilerek de yapılabilir. Terbiyeli yapmak için yumurta, yoğurt ve un karışımı hazırlanarak çorba sürekli karıştırılıp pişirilebilir.

Lezzetli ve farklı çorba sunumları yapmak isteyenler için tercih edilecek çorbalardan biri olan bulgurlu çorba diyet yapanlarda lif kaynağı olduğu için sıkça tüketilmektedir. Yemek öncesinde sunulan bir kase çorba sindirime yardımcı olarak daha hızlı doyma hissi verecektir. Çorba yanında fırında kızartılmış ekmek parçaları ya da tırnak pide çeşitleri sunumu daha keyifli hale getirecektir. Acı tercih edenler pul biber miktarını arttırarak çorbayı yapabilir. Çorba içerisindeki maydanoz lezzeti arttırmaktadır. Maydanoz sevmeyenler için sofraya ayrı bir şekilde maydanoz getirilerek ikram edilebilir. Çorbanın sunumu çorba kaselerinde yapılıp lezzetli ve şık ikramlar yapılabilir.

Bulgurlu Çorba Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Bulgurlu Çorba Tarifi İçin Yorumlar - 0:

Elif Pehlivan

Elif Pehlivan

Mantar Sosu Tarifi

0 0 0 459
Nüket Dokuz

Nüket Dokuz

Köstebek Muffin Tarifi

0 0 0 451
Mustafa Asım Yaylakaşı

Mustafa Asım Yaylakaşı

Balıklı Salata Tarifi

0 0 0 421