Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Elma Dilim Kızartma Tarifi

Anasayfa » Aperatif Yemekler » Elma Dilim Kızartma Tarifi

Tarif Dipnot:

Çocuklar kızartmalara bayılır. Ne de olsa bir fast food çeşididir. Ancak yine de patates kızartmalarını dışarıda yemek doğru değildir. Özellikle de çocuklar için çünkü dışarıda kullanılan yağların ne yağı olduğu bile bilinmiyor ve bir yağ ile belki gün boyu kızartma yapılıyor. Evde bile kızartma yapar iken kullanılan bir yağı en fazla 2 ya da 3 defa daha kullanmak gerekir. Daha fazla kullanımda yağ zararlı bir hal alır. Adeta zehir saçar zararını hemen anlamasanız dahi ileri de sağlık problemi olarak karşınıza çıkar. Bu neden ile kızartma türü yiyecekleri dışarıda yememeye özen göstermeli ve kızartma türü yiyecekleri yaparken kullandığınız yağı kaç defa kullanmış olduğunuza çok çok dikkat etmelisiniz. Çocukları dışarıdaki yiyeceklerden uzaklaştıracak bir tarif ve sunum ile bu gün karşınızdayız. Elma dilim kızartma tarifini evde uyguladığınızda evin minik bireyleri buna çok sevinecek.

Elma Dilim Kızartma Malzemeleri :

Elma Dilim Kızartma Nasıl Yapılır

1- Patatesler iyice yıkanmalıdır. Kumundan tamamen arıtılmalıdır. Ardından bir havlu peçete yardımı ile patatesler kurulanmalıdır ya da bir kenarda süzülmeye bırakılmalıdır.

2- Patatesler ortadan ikiye kesilir ardından ortadan ikiye ayrılan parçalar da ikiye ayrılır.

3- Ayrı bir yerde 1 yemek kaşığı un, 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı kırmızı toz biber karıştırılır.

4- Patatesler teker teker bu karışıma bulanır ve silkelenir yani çok fazla unlanmamalıdır.

5- Tavaya yağ alınır ve kızdırılır. Ocak orta ateşte olmalıdır. Kızan yağa patatesler dizilir ve kızgın orta ateşte patatesler pişene kadar kızartılır. Kızaran patatesler bir tabağa alınır ve sunuma hazır hale gelir.

 Bir yiyeceğin farklı ve hoş bir sunuma sahip olması çocukları derinden etkiler ve daha çok yiyecekleri yemelerine sebep olur. Hem mutlu olurlar hem de karınlarını doyurup sofradan kalkarlar bu durumda ebeveynleri mutlu eder tabi ki. Elma dilim patatesleri de sunum tabağına aldıktan sonra üzerine yoğurt gezdirip ardından yoğurdun üzerine de salçalı ya da domatesli sos gezdirip şık bir sunum ile çocuklarınıza, ailenize ya da misafirlerinize sunabilirsiniz. Ayrıca farklı sunum örnekleri için resimli yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, şık sunumlu yemek tarifleri kitaplarından da destek alabilirsiniz. Ya da internet üzerinden çocuklar için şık sunum tarifleri anahtar kelimesi ile araştırma yaparak farklı sunumlar deneyebilirsiniz.

Elma Dilim Kızartma Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Elma Dilim Kızartma Tarifi İçin Yorumlar - 0:

seçil doğan

seçil doğan

Ermeni Kurabiyesi Tarifi

0 0 0 504
Elif Yüksel

Elif Yüksel

Sebzeli Et Sote Tarifi

0 0 0 464
Zahide Akar

Zahide Akar

Kabak Borani Tarifi

0 0 0 525
Fikret ERTUĞRUL

Fikret ERTUĞRUL

Arpa Şehriye Salatası Tarifi

0 0 0 658