Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Et Yemekleri

Anasayfa » Et Yemekleri
melis çelik

melis çelik

Adana Usulü Kebap Tarifi

0 0 0 15
selma yildiz

selma yildiz

Acılı Adana Kebap Tarifi

0 0 0 122
aysun yılmaz

aysun yılmaz

Azman İstavrit Tarifi

0 0 0 250
Başak Serin

Başak Serin

Yağlı Kağıtta Et Tarifi

0 0 0 314
Nisanur Kirmaci

Nisanur Kirmaci

Satır Et Tarifi

0 0 0 236
Yusuf Keskin

Yusuf Keskin

Şehzade Kebabı Tarifi

0 0 0 255
elmas karaca

elmas karaca

Rosto Et Tarifi

0 0 0 201
Nazan Yılmaz

Nazan Yılmaz

Poşette Et Tarifi

0 0 0 173
yusuf şahin kaya

yusuf şahin kaya

Yoğurtlu Et Tarifi

0 0 0 262
Nüket Dokuz

Nüket Dokuz

Yufkada Et Tarifi

0 0 0 149
seyda turkoglu

seyda turkoglu

Rulo Et Tarifi

0 0 0 135
emre cancani

emre cancani

Zencefilli Et Tarifi

0 0 0 147
Betul Karanfil

Betul Karanfil

Tuzda Levrek Tarifi

0 0 0 204
Nurhan Attat

Nurhan Attat

Simit Kebabı Tarifi

0 0 0 333
bahar işler

bahar işler

Şişte Et Tarifi

0 0 0 147
Alican Demirbag

Alican Demirbag

Bonfile Et Tarifi

0 0 0 595
Tuğçe şahin

Tuğçe şahin

Urfa Usulü Kebap Tarifi

0 0 0 270
Fikret ERTUĞRUL

Fikret ERTUĞRUL

Evde Kokoreç Tarifi

0 0 0 583
Meral Demir

Meral Demir

Tirit Tarifi

0 0 0 318
figen özdemir

figen özdemir

Hazır Köfte Tarifi

0 0 0 727
seyda turkoglu

seyda turkoglu

Biftek Tarifi

0 0 0 305
Birsel Yildiz

Birsel Yildiz

Kadife Balığı Tarifi

0 0 0 691
hande Akbaş

hande Akbaş

Dana Bonfile Tarifi

0 0 0 610
Songül Yırtıcı

Songül Yırtıcı

Fırında Levrek Tarifi

0 0 0 344
Semra Üner

Semra Üner

Kuzu İncik Tarifi

0 0 0 520
Esin Akyürek

Esin Akyürek

Evde Kokoreç Tarifi

0 0 0 216
zehra yildiz

zehra yildiz

Bademli Levrek Tarifi

0 0 0 290

Kültürümüzde büyük bir yeri olan et yemekleri, ülkemizde hemen herkesin damak zevkine uyduğu için ve çok çeşitli farklı şekillerde pişirilebildiği için tercih edilmektedir. Etin pişirilmesi zordur bu yüzden de özenle pişirilmelidir. Bunun yanında et ile hazırlanan çok çeşitli tariflerde de etin...

Devamını Göster

Kültürümüzde büyük bir yeri olan et yemekleri, ülkemizde hemen herkesin damak zevkine uyduğu için ve çok çeşitli farklı şekillerde pişirilebildiği için tercih edilmektedir. Etin pişirilmesi zordur bu yüzden de özenle pişirilmelidir. Bunun yanında et ile hazırlanan çok çeşitli tariflerde de etin pişirilmesi önemlidir çünkü yemeklere tadını veren şeylerden biri de ettir. Et yemekleri nasıl yapılır diye soran kullanıcıları, yemek tariflerine yönlendirebiliriz. Daha önce hiç yemek yapmamış kişiler dahi bu tarifler sayesinde kolaylıkla en zor yemeklerden biri olan et yemeğini dahi yapabilirler.
 
Farklı Tarifler:
 
Et yemekleri arasında genellikle ne yazık ki kısır bir döngü vardır. Evlerde pişen et yemekleri genellikle bir biri ile aynıdır. Oysaki et ile yapılabilecek olan yemeklerin sayısı çok fazladır. Mutfakta aynı şeyleri pişirmekten sıkılan ve farklı tatlar arayanlar için et yemekleri tarifi başlığı altında farklı tarifler ile karşınızdayız.
 
Öncelikle seçeceğiniz tarif için gerekli olan malzemeleri edinerek başlamalısınız. Eksik malzemeler ile et yemeği tarifi gerçekleştiremeye çalışırsanız, yaptığınız yemek lezzetli olmayabilir. Bu yüzden etin üzerine koyulan sos dahi önemlidir ve bu çoğu zaman ete tadını veren şeydir. Bu bağlamda malzemelerin tamamını eksiksiz olarak hazırladıktan sonra yemeği yapmaya başlayabilirsiniz.
 
Bazı tariflerde, yazının neyi kast ettiğini anlamayabilirsiniz. Bu yüzden de bazı zor tarifler kullanıcılar için resimli et yemeği tarifi olarak listelenmiştir ve bu resimler sayesinde neyi ne kadar yapmanız gerektiğini kolaylıkla anlayabilirsiniz. Et yemeklerini pişirmek zor olduğu için bu yöntem ile nasıl pişirebileceğinizi kolaylıkla anlayabilirsiniz.
 
Neden Et Yemeği?
 
Kırmızı ya da beyaz et diye ikiye ayırabileceğimiz etin, birçok farklı yararı bulunmaktadır. Kırmızı etin de beyaz etin de farklı faydaları bulunur ve düzenli olarak et tüketerek bu faydalardan yararlanabilirsiniz.
 
Ette bulunan besin değerlerini diğer birçok yiyecek karşılayamaz, bu yüzden de et tüketmeyen kişilerde belirli değerler eksik olabilir. Et tüketimi, çocuklar için de yetişkinler için de oldukça önemlidir. Et tüketmek için, eti iyi seçmek ve bunun yanında da iyi pişirmek önemli bir konudur.
 
Eti sağlıklı bir şekilde pişirmenin ilk yolu, eti yavaş pişirmektir. Bunun yanında yağda kızartılan etlere nazaran fırınlanarak pişirilen etler daha sağlıklıdır. Elbette bazı tarifler yağda kızartmaya uygundur ve fakat daha çok fırınlanarak pişirilen et tariflerini tercih etmelisiniz.
 
Et kategorisi ikiye ayrıldığı için, beyaz et ve kırmızı et ile pişirilen yemekler de birbirinden farklıdır. Beyaz et yazan bir tarife kırmızı et koyarsanız, aradığınız tadı bulamayabilirsiniz ve fakat birbiri yerine kullanabileceğiniz tarifler de bulunmaktadır. Fakat yemeğinizin tadını riske atmamak adına, tarifte kullanılmasının uygun olduğu düşünülen eti kullanarak yemeklerinizi daha lezzetli yapabilirsiniz.
 
Et yemekleri ve etli yemekler farklı şeyler olduğu için, içerisine et katılan yemeği yaparken de dikkatli olmak gerekmektedir çünkü içerisine et kattığınız yemeğin etlerini iyi pişiremez iseniz, yapmış olduğunuz yemeğin hepsi boşa gidebilir. Bunun yanında da bazı yemeklere et yakışmayabilir ve işte bu yüzden tüm yemeklere et katmayı denemek iyi sonuçlar getirmeyebilir.
 
Et yemeklerinin ve etli yemeklerin tariflerine bakarak, yapmak istediğiniz yemeği seçebilirsiniz. Yemek yaparken sabırlı olmanız önemli bir konudur, eğer ilk defa yemek yapmayı deniyor iseniz, ilk seferde çok başarılı sonuçlar beklememeniz gerekmektedir ve fakat denemeye devam ederek iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Devamını Gizle