Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Ev İşleri Pratik Bilgiler

Anasayfa » Ev İşleri Pratik Bilgiler

Pratik Bilgiler, Ev İşlerimizi Kolaylaştırıyor:
 
İnsan için ev işleri pratik bilgiler ile daha hayatta kolay olmaktadır. Elektrikli süpürge ile temizlik yaparken, küçük parçaların içine kaçması, bizi çileden çıkarır. Kirli torbanın içinde, çöplüğün yanında o önemli parçaları arar dururuz. Bunun...

Devamını Göster

Pratik Bilgiler, Ev İşlerimizi Kolaylaştırıyor:
 
İnsan için ev işleri pratik bilgiler ile daha hayatta kolay olmaktadır. Elektrikli süpürge ile temizlik yaparken, küçük parçaların içine kaçması, bizi çileden çıkarır. Kirli torbanın içinde, çöplüğün yanında o önemli parçaları arar dururuz. Bunun çözümü ise, süpürgenin toz çeken ağzına, bir çorap geçirmemiz yeterlidir. Boya badanadan sonra veya boyaya biraz ara verdiğimizde, fırça ve rulolar kullanılmaz hale gelir.
 
Kaynamış sirkeli su içerisinde, rulo ve fırçaları bekletirsek, pamuk gibi olacaktır. Cila işleri yaparken bazı yerlerin cilalı olmasını istemiyorsak, o bölgelere vazelin sürmeniz yeterlidir. Cila işi sonunda, vazelinli yerleri sildiğinizde, tertemiz olacaktır. Açılırken ve kapanırken, zorlanan kapı ve pencerelerin menteşelerini vazelinlemeniz yeterlidir. Haşlanmış yumurta suyu, mükemmel bir çiçek gübresidir.
 
Evet, ev işlerinde pratik bilgiler kategorisine devam ediyoruz. Sandalyelerin ve masaların ayakları halılarınızda gıcık çöküntülere sebep oluyorsa, ılık bir ütüyle, üzerine ıslak bir bez parçası koymak suretiyle, ütülemeniz yeterlidir. Gliserinli su ile cam silerseniz, camlarınızda iz kalmaz, pırıl pırıl olur. Sarı mermerler, mutfak görüntüsünü bozan bir meseledir. Bu sarı lekelerden kurtulmak için, limonlu suya bol tuz atmanız ve bu karışımla mermeri silmeniz yeterlidir. Halılarımızın temizliği önemlidir.
 
Alt kısmının hava alması çürüme ve kirlenmeleri önleyecektir. Halı altına sereceğiniz kartonlar, halınızı temiz tutacaktır. Halı altına, belli noktalara serilecek köpük de, halı kaymasına engel olacaktır. Ahşap malzemelerin çizilmesi, o kıymetli eşyaların görüntüsünü bozar. Bu sorunu çözmek için, gazlı bir bezle silmeniz yeterlidir. Ev temizliği pratik bilgiler ile daha kolay.
 
İnsan Düşününce Kolayını Buluyor:
      
İnsan düşünmeseydi, yaşamı daha zor hale gelirdi. İnsana aklı veren Allah, sorunlara karşı çözümde vermiştir. Biz sadece düşünmeliyiz. Mesela ütü üzerinde kola lekesini nasıl temizleriz? Diye bir soru aklımıza gelebilir. Üzerine tuz serpilmiş bir kâğıdın veya bezin üzerinde ütüyü ısıtıp gezdirmek, ütü üzerindeki lekelerin çıkmasına yardımcı olacaktır.
 
Ev temizliğinde püf noktalar kategorisine devam ediyoruz. Beyaza boyadığınız yerler kirlendiğinde, kaynar suda kaynatılmış soğan suyunu, silme işleminde kullanabilirsiniz. Camların deterjanlı suyla yıkanıp, temiz gazetelerle silinmesi, süper netice verecektir. Yine cam temizliğinde iyi fiber bezlerin kullanılması da iyi netice verir. Pratik ev temizliğinde yardımcı malzeme fiber bezin bir ucunu nemlendirin diğer ucu ise kuru kalsın.
 
Nemli kısmı çok ıslak olmasın. Nemli kısımla camı silin daha sonra kuru kısmıyla durulayın, hiç iz kalmadığını göreceksiniz. En değerli takılarımız olan altın ve gümüşler zamanla soluk bir görüntüye bürünebilir. Bunu çözümü ise,15 gr sabun rendesi ve 100 gr amonyak karışımıyla bir süre bekledikten sonra, temiz bir deri ile yıkamak, iyi bir netice verecektir.
 
Ampul silmek te başlı başına bir derttir. Kalan izleri silmek için, tekrar tekrar silersiniz. Boyun ağrısı da cabası. Bu sorunu çözmek için, limonlu suyla ve iyi kaliteli bir fiber bez kullanmanız yeterlidir. Yine bir ucunu limonlu suyla ıslatın ve diğer ucu kuru kalsın fiberin. Islak kısmıyla sildikten sonra, fiberin kuru kısmıyla durulayın, netice süper... Atkestanesi suyuyla yıkanan çamaşırlar kar gibi beyaz olur. İnsan için Keyifli Yemek Tarifleri En Güzel Ev İşleri Pratik Bilgiler önemlidir.

Devamını Gizle