Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Faydalı Bilgiler

Anasayfa » Faydalı Bilgiler
Meryem Durmaz

Meryem Durmaz

Balgam Yutmak Orucu Bozarmı

0 0 0 685
Gamze Kemerkaya

Gamze Kemerkaya

Bebeklerde Ağlama Sebepleri

0 0 0 1367
serap dundar gunduz

serap dundar gunduz

Anne Adaylarına Öneriler

0 0 0 843
nidanur canbey

nidanur canbey

Alışverişi Ucuza Getirmek

0 0 0 1303
SAADET PEHLİVAN

SAADET PEHLİVAN

Bir Erkeğe Ne Hediye Alınır?

0 0 0 1488
nidanur canbey

nidanur canbey

Cildi İçerden Besleyin

0 0 0 598
serap dundar gunduz

serap dundar gunduz

Elma Sirkeli Maskelerin Faydaları..

0 0 0 590

Günlük yaşamın her alanında pratik bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ister ev ortamındaki her hangi bir konuda olsun istese de bir iş yerindeki acil bir anda hiç fark etmez, iş yarayacak her tür bilgi bir nevi hayat kurtarabilir. Örneğin işe yarar bilgiler arasında tutulabilecek olan ve birçok...

Devamını Göster

Günlük yaşamın her alanında pratik bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ister ev ortamındaki her hangi bir konuda olsun istese de bir iş yerindeki acil bir anda hiç fark etmez, iş yarayacak her tür bilgi bir nevi hayat kurtarabilir. Örneğin işe yarar bilgiler arasında tutulabilecek olan ve birçok insan adına yaşam içinde sıkıntı çıkaran, gözlük kenarlarında bulunan vida yuvasından çıkar ve birçoğu kolayca takılamaz, bunun için vidanın gireceği noktaya bir miktar oje sürmek işi kolaylaştırabilir. Örneğin enteresan bilgiler adına da bir diş macunu ile aşınmadan zarar görmüş bir ayakkabıyı kolay bir şeklide temizlemek önerilebilir. Ya da ütünün tabanında oluşacak çizik ve lekeleri diş macunu ile temizleme fırsatı vardır.
 
Günlük Yaşamda Hayat Kurtaran Bilgiler
          
Özellikle de kadınlar için pırlanta bir yüzüğü bu şekilde parlatma imkanı bulunmaktadır. Son olarak da gümüş eşyalar parlatılabilir. Bir diğer taraftan sadece bu tür bilgiler değil, aynı zamanda insan sağlığı adına, örneğin herkes soğuk havanın insanı hasta ettiğine inanır ancak bu tamamen yanlış bir bilgidir. İnsanı hasta eden soğuk değil, havada bulunan bir takım farklı mikroplardır.
 
Aksine soğuk, insan vücuduna yararlı etkilerde bulunur. Faydalı bilgiler arasına konabilecek bu soğuk hava bilgisinin yanında, yemek yedikten sonra en az bir saat süre ile yüzmenin yanlış olduğu söylenir, ancak bu belki bazı egzersiz hareketleri için geçerli olabilir fakat yüzmek adına kesinlikle doğru değildir. Aksine yüzmek her koşulda bütün vücut kaslarını çalıştırabilen belki de tek harekettir. Bu konuya bir de genel kültür açısından balkıması doğru bir yaklaşım olacaktır. Çünkü ülke olarak özellikle de tarih açısından birçok bilgi ya yanlış bilinir ya da daha önce hiç duyulmamıştır. Örneğin belki bilenler vardır ancak ilk dünya haritasını tam olarak çizen kişinin Piri Reis olduğu çok az bilinir. Ya da Cumhuriyet kurulduktan sonra kadınlara verilen hakların hemen hemen hepsinin o görkemli denen birçok Avrupa ülkesinden daha önce Türkiye’de kabul edildiğini fazla kişi bilmez.
 
Güncel Hayatın İçinden Bilgiler
 
Bununla birlikte şimdi de güncel hayatta bilinmesi gerekenler nelerdir onlara da kısaca bir göz atmak gerekirse; örneğin özellikle de kadınla açısından en büyük dertlerden biri eşyalar üzerindeki sigara yanıklarıdır. Bunlardan kurtulabilmek için bir zımpara kağıdı ile yanık etrafında dairesel hareketler yaparak tamamen kurtulmak mümkündür. Başka işe yarayacak bir bilgi ise oda içinde eşyaların yeri değiştirildiğinde halıda ayak izleri kalır. Bunları yok etmek için izin üzerine bir buz konup eridikten sonra da yine üzerinden elektrikli süpürge ile geçildiğinde hiçbir izin kalmadığı görülecektir.
 
Son olarak ise eğer dolapların çekmeceleri açılıp kapanırken sürekli takılıyorsa, kenarlarına biraz sabun sürerek bu dertten herkes kurtulabilir. Ayrıca bu tür günlük yaşamın her alanında, bazı zamanlar insanların imdadına yetişen bilgiler, hem zamandan kazanmaya hem de birçok eşyanın artık işe yaramaz denerek atılmasına engel olmasıyla bütçeye de büyük katkılar sunmaktadır. Bunların içinde elbette keyifli yemek tarifleri de sayılabilir. Eve misafir olarak gelecek özel insanlar için farklı tatlar sunmak daha sonra güzel bir izlenim bırakabilir.

Devamını Gizle