Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Gelmeyen Yazın Çay Menüsü

Anasayfa » İkindi Çayı Menüleri » Gelmeyen Yazın Çay Menüsü

Menü ekleyen bazı arkadaşlarımız Mayıs ayına özellikle vurgu yapmışlar ve bu ay hazırlanan kahvaltının da çay sofralarının da güzelliklerinden ve tadından dem vurmuşlar. O arkadaşlara bu hususlarda tamamen katılıyorum. Mayıs ayı gerçekten de yazdan önce, henüz sıcaklar basmadan karşımıza çıkan belki de en hoş ay. Ne sıcaktan bunaltıyor insanı, ne de soğuktan ürpertiyor. Mevsimlik kıyafetler içinde çok hoş bir havası var. Bu durum Mersin’de de aynı, Erzurum’da da aynı kanaatimce.
Ancak bu sene mevsimlerde bir tuhaflık var. Şu satırları yazarken dışarı baktığımda mesela havanın yağmur yağacak şekilde karardığını görüyorum. Sabahleyin zaten öğlene kadar yağmıştı. Öğleden sonra hava biraz açar gibi oldu ama şimdi durum yine yağmurluya doğru gidiyor. Demem o ki, bu yıl bir türlü yaz gelemedi. Havanın sağı solu belli değil. Elbette amacım bu sözlerle, Allah’ın işen karışmak (haşa) değil. Benimkisi bir durum tespiti. Eminim bir çok kişi de bu hususta bana katılıyordur. İşte bu haleti ruhiye içinde ben de dostlarıma bir ikindi çayı menüsü hazırladım. Sizlerle paylaşmakta da bir beis görmedim:

Çerkez mantısı
Zeytinyağlı yaprak sarma
Mantar kurabiye
Midye börek
Dereotlu yaz salatası

Sende Fotoğraflarını Ekle

Gelmeyen Yazın Çay Menüsü İçin Yorumlar - 0: