Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Güzellik İçin Pratik Bilgiler

Anasayfa » Güzellik İçin Pratik Bilgiler
veli Bıçakçı

veli Bıçakçı

Bayanların Genel Bakımı

0 0 0 1326
Seviye Ünlü

Seviye Ünlü

Basen Eriten Diyet Listesi

0 0 0 1444
emine topçu

emine topçu

2016 Makyaj Modası

0 0 0 728
Halil İbrahim Gökmen

Halil İbrahim Gökmen

Cilt Bakımının Faydaları

0 0 0 1098
Mustafa Asım Yaylakaşı

Mustafa Asım Yaylakaşı

Yağlı Cildi Dengelemek İçin Uzman ..

0 0 0 571
Mustafa Asım Yaylakaşı

Mustafa Asım Yaylakaşı

Cildinizi Doğal Yollar İle Sıkılaş..

0 0 0 644
zeynep Sohtorikoğlu

zeynep Sohtorikoğlu

Hangi Meyveler Cilde İyi Geliyor?..

0 0 0 577

Güzel görünmek herkes için önemlidir. Günlük hayatın yoğun temposu, stresi, maruz kalınan toz ve kirler sebebi ile vücudumuzda ve yüzümüzde deformasyonlar oluşur. Bu sıkıntılar hem moral bozukluğuna hem de fiziksel rahatsızlıklara sebep olur. Vücudumuzda oluşan küçük problemlerle baş etmenin...

Devamını Göster

Güzel görünmek herkes için önemlidir. Günlük hayatın yoğun temposu, stresi, maruz kalınan toz ve kirler sebebi ile vücudumuzda ve yüzümüzde deformasyonlar oluşur. Bu sıkıntılar hem moral bozukluğuna hem de fiziksel rahatsızlıklara sebep olur. Vücudumuzda oluşan küçük problemlerle baş etmenin yolunu bulmak zor değil. Yapılacak ufak bir araştırma ile kendiniz için uygun olan önerileri bulabilir ve uygulayabilirsiniz.
 
Yüz güzelliği için uygulanacak pratik öneriler;
 
Yüzünüzde oluşan problemler her aynaya baktığınızda dikkati çekerek sizi rahatsız eder. Yüz bakım ürünleri kullanarak veya bu konuda hizmet veren profesyonel bakım merkezlerine giderek sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Ancak bunları yapacak zamanınız ve maddi gücünüz yoksa kendi kendinize uygulayabileceğiniz pratik güzellik sırları tarifleri sayesinde yüz güzelliğinizi muhafaza edebilirsiniz.
 
Yüz güzelliğini muhafaza etmek için yatmadan önce cildinizi temizlemeniz gerekir. Eğer fırsat bulamadıysanız kalkar kalkmaz yüz temizliğinizi, temizleme toniği yardımı ile yapmalısınız. Tonik kullanmanın yanı sıra Güzellik için pratik bilgiler hakkında araştırma yaparak kendiniz için maskeler hazırlayabilirsiniz. Yüz güzelliğinin olmazsa olmazı ise kullanacağınız nemlendirici kremlerdir.
 
Sabah uyandıktan sonra ise mutlaka birkaç dakikanızı ayırarak gerinme hareketleri yapmalısınız. Bu hareketler kan dolaşımını hızlandırarak cildinizin tazelenmesini sağlar. Sonrasında temiz havada birkaç nefes egzersizi yaparak güne zinde bir şekilde başlayabilirsiniz.
 
Kuru ciltler yıpranmaya müsait olduğundan yüzün nemli kalması önemlidir. Güzellik için püf noktaları araştırarak evde bulabileceğiniz malzemeler ile nemlendiriciler yapabilir veya güvendiğiniz bir markanın nemlendiricisini kullanarak yüzünüzün nemli kalmasını sağlayabilirsiniz.
 
El ve ayak bakımı için öneriler;
 
Günlük hayatta ellerin ve tırnakların bakımlı olması önemlidir. Eller sürekli suyun içerisine girip çıkması, kimyasal maddeler ile temas halinde olması sebebi ile çok çabuk yıpranır. Ellerde sağlanacak muhteşem güzellik pratik bilgiler sayesinde gerçekleşir.
 
Manikür yaptırmadan önce de mutlaka ellerin sabunlu suda bekletilmesi gerekir. Nemlendirici kremler yüz güzelliği için olduğu kadar el bakımı için de önemlidir. El bakımı için üretilmiş nemlendirici kremler kullanılarak ellerinizin sağlığını koruyabilirsiniz.
 
Ayak güzelliği özellikle yaz aylarında daha bir önem kazanmaktadır. Ayaklarınızın güzel görünebilmesi için yıkama işlemi tamamlandıktan sonra ayakları limonlu ılık suda 15 dakika kadar bekleterek ponza taşı ile masaj yapmak faydalıdır.
 
Saç bakımı için öneriler;
 
Saçlar özellikle kadınlar için oldukça önemlidir. Bakımlı ve güzel görünümlü saçlar kadınların güzelliklerini perçinlemektedir. Güzellik için pratik bilgiler araştırıldığında kadınların en çok saçları için bu bilgilere başvurduğu görülmektedir.
 
Saçların sağlıklı ve bakımlı görünmesi için yıkarken ph değeri düşük şampuanlar kullanılmalıdır. Saç kremi kullanılması halinde ise krem saç diplerine değil uçlarına uygulanmalıdır. Banyo esnasında saçlarınıza nemlendirici sürerek veya banyodan sonra limonlu su ile masaj yaparak kuruduğunda parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.
 
Pratik güzellik sırları ile sürekli bakımlı görünmek mümkün. Bu konuda üretilmiş yüzlerce ürün ve evde hazırlanabilecek tarifler bulunmaktadır. Ancak kullanacağınız ürünlere ve hazırlayacağınız karışımlara dikkat etmeniz gerekir. Doğruluğundan emin olmadığınız bilgiler güzelleştirmeye çalıştığınız cildinize ve saçınıza daha fazla zarar verebilir Bu sebeple basit güzellik sırları hakkındaki bilgileri mutlaka uzman kişilerden öğrenerek doğru biçimde uygulamalısınız. Kendiniz için en doğru karışımları ve bakım malzemelerini bulduğunuzda hem ekonomik hem de pratik çözümler ile güzelliğinizi koruyabilirsiniz.

Devamını Gizle