Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Halleyli Pasta Tarifi

Anasayfa » Pasta Tarifleri » Halleyli Pasta Tarifi

Tarif Dipnot:

Farklı tatlı tariflerini denemek isteyenler için halleyli pasta pratik tariflerden biri olacaktır. Resimli yemek tarifleri listesine bakıldığında pastanın içerisinde halley olduğu belli olmadığı için servis esnasında lezzetli bir sunum yapılmasını sağlayacaktır. Pastanın sunumunda değişik dekoratif malzemeleri kullanılarak da farklı servis yapılmasına yardımcı olacaktır. Kolay yemek tarifleri için hızlı bir şekilde hazırlanabilecek olan halleyli pasta konuk ikramlarında dikkat çekici olacaktır. Çocuklar tarafından da sevilen bu pasta okul dönüşünde lezzetli bir tatlı olarak verilebilir. Yapımı çok kolay olduğu için halleyli pasta içerisine eklenecek malzemeler de kişinin tercihine göre belirlenebilir.

Halleyli Pasta Malzemeleri :

Halleyli Pasta Nasıl Yapılır

Halley bisküvisi içerisinde bulunan krema pastanın içerisinde farklı bir lezzet verecektir. Dışında kaplı olan çikolata sayesinde pastanın görünüme şıklık katacaktır. Halleyler küçük parçalar halinde parçalanır. Dileyen küp küp doğrayarak da bisküvileri hazırlayabilir.

Krem şanti ve süt derin bir kapta karıştırılır. Mikser yardımı ile karıştırılan krem şanti yarım saaat buzdolabında dinlendirilir.

Dinlenen krem şanti içerisine parçalanmış olan halleyler eklenir ve iyice karıştırılır. Daha sonra pastanın koyulacağı kalıba yerleştirilir. Buzdolabında 1 saat bekletilir. Daha sonra kalıpta çıkartılarak üzeri süsleme malzemeleri ile süslenip servise hazır hale getirilebilir. Dilimleyerek servis edilebilir.

 Halleyli Pasta Sunumu

 Halleyli pasta pratik yemek tarifleri içinde en hızlı şekilde yapılabilecek tariflerdendir. Sunum ve süsleme tamamen tercihe göre yapılabilmektedir. Pasta içerisine katılan krem şanti yerine pasta kreması da tercih edilebilir. Tadının daha yoğun ve lezzetli olmasına yardımcı olacaktır.

Pastanın koyulduğu kalıp pasta dilimlemesinde yardımcı olacaktır. Tarifleri daha lezzetli hale getirebilmek için içerisine muz ya da çilek ilave edilebilir. Meyveli bir pasta olarak da sunum yapılabilir.

Pastanın üzerinde süsleme yapmak için hindistan cevizi ya da pasta malzemelerinde yer alan süslemeler tercih edilebilir. Yemek tarifleri için kolay olan halleyli pasta yemek sonrasında lezzetli bir ikram olacaktır.

Halley bisküvi içindeki krema ile pasta içerisine katılan krema ile lezzetli bir sunumu yapılmasına yardımcı olur. Ayrıca çikolata soslar da pasta üzerine eklenip görsel olarak muhteşem bir görüntü oluşturacaktır.

Halley pasta buzdolabında bekletilerek soğuk servis yapıldığı için yaz aylarında sıkça tercih edilebilir. Soğuk içecek ile beraber servis edilip lezzetli ikramlar konukların ilgisini çekecektir. Halleyli pasta ayrıca bütün kalıp kullanılarak dilimleyip ikram edilmesinin dışında küçük kaseler içerisinde dondurma ile de ikram edilebilir.

Halleyli Pasta Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Halleyli Pasta Tarifi İçin Yorumlar - 0:

ahmet tapşık

ahmet tapşık

Kıymalı Börek Tarifi

0 0 0 1520
Mustafa Asım Yaylakaşı

Mustafa Asım Yaylakaşı

Ispanaklı Pırasalı Börek Tarifi..

0 0 0 381
binnaz türkoğlu

binnaz türkoğlu

Patatesli Kuru Köfte Tarifi

0 0 0 379
Ünal Demir

Ünal Demir

Pankek Tarifi

0 0 0 348
Kadriye Öz

Kadriye Öz

Şeftalili Kek Tarifi

0 0 0 416