Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Hamsili Özel Menü

Anasayfa » Öğle Yemeği Menüleri » Hamsili Özel Menü

Deniz ürünlerinin her türlüsünü severim. Hani bir laf vardır; “denizden babam çıksa yerim.” Ha işte o laf tam da benim için söylenmiş desem yalan olmaz. Çoğu insan “sadece şu balığı, bu balığı yerim” der. Bende o yok. Ne isterseniz getirin yerim. İstakoz, ahtapot, balık çeşitleri vs. Yeter ki denizden çıktığını bileyim. Normal hayatımda pek çok şeyden tiksinirim ama deniz ürünlerinde bu tiksinme yok. Bilmiyorum, belki de tuzlu suda yetiştiklerindendir. Ben de emin değilim. Ama yerim arkadaş. Benim deniz ürünlerine düşkünlüğümü bilen bir arkadaşım bana geçenlerde bir hamsi sofrası hazırlamış bana. Çağırırken de sofranın içeriğinden bahsetmedi, bana sürpriz olsun diye. Menüyü gördüm, sanki oyuncakçı dükkanına düşmüş çocuk gibi sevindirik oldum. Hamsi tava ve pilav mükemmeldi. Yanlarındaki salata ve mezelere ise söyleyecek söz bulamıyorum. Ben de arkadaşımdan izin aldım ve bir iki fotoğraf çektim sizinle paylaşmak adına. Sonradan da menüdeki tüm lezzetlerin listesini aldım arkadaştan. Whatsapp sağolsun. Menü şöyleydi:

Hamsi Tava
Hamsi Pilavı
Kuru Soğan Salatası
Narlı Roka Salatası
Zeytinyağlı Yaprak Sarma
Yeşil Zeytin
Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası

Bu menüyü ister akşam yemeğinde, isterseniz de öğle yemeğinde ve hatta özel davetlerinizde bile gönül rahatlığıyla hazırlayabilir ve servis edebilirsiniz. Yüzünüzü kara çıkarmayacaktır. Afiyet olsun şimdiden…

Sende Fotoğraflarını Ekle

Hamsili Özel Menü İçin Yorumlar - 0: