Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Havuçlu Makarna Tarifi

Anasayfa » Makarna Tarifleri » Havuçlu Makarna Tarifi

Tarif Dipnot:

Herkes makarnaları sever. Özellikle makarnaları farklı lezzetler ile birleştirdiğimizde tadına doyum olmaz. Yemek tarifleri kitaplarında, sitelerde farklı farklı tarifler bulunmaktadır. Ancak kitaplar da ya da siteler de bahsedildiği gibi pratik yemek tarifleri pratik değil kolay yemek tarifleri de kolay değildir. Özellikle resimli yemek tarifleri verildiğinde buradaki resimler ile yapılan tarifler birbiri ile aynı olmamaktadır. Bu problem ile maalesef ki hemen hemen her bayan sıklıkla karşılaşmaktadır. Ancak farklı bir lezzet ile birleştirdiğimiz bugünkü makarna tarifini tam olarak uyguladığınızda diğer tariflerde karşılaştığınız gibi problemler ile karşılaşmayacak aksine çok memnun kalacaksınız.

Havuçlu Makarna Malzemeleri :

Havuçlu Makarna Nasıl Yapılır

1- İlk olarak bir tencerenin yarısı su ile doldurulur ve suya biraz tuz eklenir. Ardından su kaynamaya başladıktan sonra 1 paket makarna kaynayan suya eklenir ve makarna haşlanır. Yaklaşık olarak 10-15 dakika içerisinde makarna kaynamaktadır.

2- Makarnalar haşlanırken ayrı bir yerde havuçlar yıkanır soyulur ve ufak ufak küp şeklinde doğranır.

3- Biberler de ayrı bir yerde doğranır ve sarımsaklar rendelenir.

4- Tavaya az yağ konur ve havuçlar tava da kavrulur. Havuçlar kavrulduktan sonra sarımsak rendesi ve biberlerde kavrulan havuçlara eklenir.

5- Sarımsak ve biberlerde kavrulduktan sonra tavaya domates sosunun tamamı ( rendelenmiş domatesler ) eklenir.

6- Domates sosu da kaynadıktan sonra tuz, karabiber, kırmızıbiber ve kimyondan azar azar eklenir ve sos karıştırılır.

7- Bir kaç dakika daha sosu kaynattıktan sonra sos ocaktan alınır ve yarım demet maydanoz ile yarım demet dereotu kıyılarak sosun içine eklenir.

8- Haşlanan makarnanın suyu süzülür ve makarna tekrar tencereye konur.

9- Makarnanın üzerine tavadaki hazırlanmış olan sos eklenerek güzelce karıştırılır ve havuçlu makarna sunuma hazır hale gelir.

Makarnanın sunumundan bahsedecek olursak havuçlu makarna zaten başlı başına şık bir görüntüye sahiptir ancak yine de sunum da daha şık bir görüntü için makarna tabağının bir kenarı baharatlar ile diğer bir kenarı da maydanoz yaprakları ile süslenebilir. Süslenen havuçlu makarnayı ayran ya da kola ile sunabilirsiniz. Havuçlu makarnanın yanına en çok bu iki içecek yakışmaktadır. Ancak tercih size kalmıştır.

 

Havuçlu Makarna Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Havuçlu Makarna Tarifi İçin Yorumlar - 0: