Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

İçecekler

Anasayfa » İçecekler

İçecekler denince akla sürekli olarak büyük firmaların içecekleri gelir genel olarak. Bunların bazıları asitli bazıları da asitsiz olan içeceklerdir. Örneğin ilk olarak çaydan bahsetmek gerekirse her halde bu konuda herkesin mutlaka söyleyeceği bir şeyler vardır.
 
Günün her hangi bir saatinde...

Devamını Göster

İçecekler denince akla sürekli olarak büyük firmaların içecekleri gelir genel olarak. Bunların bazıları asitli bazıları da asitsiz olan içeceklerdir. Örneğin ilk olarak çaydan bahsetmek gerekirse her halde bu konuda herkesin mutlaka söyleyeceği bir şeyler vardır.
 
Günün her hangi bir saatinde içilen çay daha çok ülkenin kuzeyinde yetişmesine rağmen büyük kaynak olması nedeniyle hemen hemen tüm ülkeye yetecek büyüklükte bir üretim yapılmaktadır. Hatta bu ülkede yetişen çay türü olarak en fazla da Türkiye’de yetişmektedir. Bir diğer yandan farklı çay çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar genel olarak Türkiye’de ve dünya üzerinde en fazla tüketilen siyah çay, ayrıca yemeklerden sonra zayıflamak ve midenin rahatlaması için içilen yeşil çay ve daha çok Çin’de yetişen beyaz çay. Tabi beyaz çay Türkiye’de pek fazla tüketilen çay çeşitleri içinde yoktur.
 
Farklı İçecek Tarifleri:
 
Bundan farklı olarak bir de içecek tarifleri bulunmaktadır. Yani doğal bir şekilde evde yapılan içecek çeşitleri. Örneğin evde en fazla yapılan içecek çeşidi limonatadır. Bu limonatalar için ister hazır bir şekilde alınarak su ile karıştırılıp yapılanları mevcuttur. İsterse de internet sitesinden hem görsel olarak hem de yazılı bir şekilde kolayca öğrenilerek yapılabilir.
 
Doğal olan limonata için tek gereken limon, bir su bardağı toz şeker ve 2 litre su gereklidir. Yine bir başka örnek de tam da yaz ayları gelmişken meyveli yaz kokteylidir. Bunun hazırlanışı için de 1 litre ananas suyu ve bir de portakal veya kayısı gereklidir. Tabi daha iyi bir karışım için de vişne, dut ya da erik şerbeti de katılarak güzel bir karışım elde edilebilir. Tabii tüm bu örnekleri internet sitesinden resimli içecek tarifleri olarak da bakılarak nasıl hazırlandığı ve yine nasıl göründüğü konusunda hem görsel olarak hem de yazılı tarifi ile kolay bir şekilde evde farklı bir alternatif olarak yapılabilir.
 
Yaz İçin Serinletici İçecekler:
 
Bir diğer örnek de elbette özellikle de yazları annelerin her zaman evde bulundurdukları komposto içecek çeşitleridir. Bunların içinde yeşil erik kompostosu ve çilek kompostosu aslına bakılırsa hem doğal hem de büyük bir vitamin deposu olarak evdeki herkese içirilebilir. Tabii son zamanlarda özellikle de yazlık kesimlerde plajlara yakın yerlerde sıkça yapılmaya ve satılmaya başlanan bir içecek de, karpuzlu diyet frozen içeceğidir. Hem diyet yaptırması açısından hem de güzel yaz meyvesi tadı vermesi ile yazların son zamanlarda vazgeçilmezleri arasında girmeyi başardı. Tabi ki bu içecek evde de kolay bir şekilde yapılabilir.
 
Kullanılacak olan malzemeler birkaç dilim karpuz, 2 tane lime, soğuk olması için buz köpükleri ve doğal tatlandırıcılarla harika ve doğal bir yaz içeceği elde edilebilir. Ve tüm bu içecekler için acaba bu içecek nasıl yapılır diye sormaya hiç gerek yok. Tek yapılması gereken internet sitesine giriş yaparak hem görsel açıdan hem yazılı bir şekilde verilen malzemeler açısından keyifli yemek tarifleri içinden tüm bilgiler alınarak kolay bir şekilde evde yapılabilir. Bunun yanında sadece bu tür içecekler değil, aynı zamanda birçok farklı alkollü içeceğin de evde yapılan birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Tabi bu isteğe bağlıdır.

Devamını Gizle