Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

İkindi Çayı Menüleri

Anasayfa » İkindi Çayı Menüleri
serap dundar gunduz

serap dundar gunduz

Mum Işığında Çay Daveti

0 0 0 354
serap dundar gunduz

serap dundar gunduz

Hoş Sohbetli İkindi Çayı Menüm..

0 0 0 418
Arif GÜNDÜZ

Arif GÜNDÜZ

Basit Çay Menüsü

0 0 0 487
Rabia Bezgin

Rabia Bezgin

Pizzalı Çay Sofrası

0 0 0 423
Ebru Tunç

Ebru Tunç

Ablamla İkindi Menüm

0 0 0 423
Sevgi İnceboy

Sevgi İnceboy

İkindin Beş Çayı Menüsü

0 0 0 477
ayşe can

ayşe can

Çay Saati Menüsü

0 0 0 483
Nurten Şahin

Nurten Şahin

Çay Destekli Basit Menü

0 0 0 517
Nurten Şahin

Nurten Şahin

Öğleden Sonra Çayı Menüm

0 0 0 481
serap dundar gunduz

serap dundar gunduz

Çay Saati Menüm

1 2 0 1568

Çay saati geldiğinde her nerede olunursa olunsun yapılan her iş bırakılır ve tatlı bir sohbetle çayın keyfi çıkarılır. Bu ister bir iş yerinde ister okullarda isterse de evde olsun hiç fark etmez şöyle bir boşluk yaratıp günün yorgunluğundan kısa bir süre uzak kalmak için birebir yöntem olarak...

Devamını Göster

Çay saati geldiğinde her nerede olunursa olunsun yapılan her iş bırakılır ve tatlı bir sohbetle çayın keyfi çıkarılır. Bu ister bir iş yerinde ister okullarda isterse de evde olsun hiç fark etmez şöyle bir boşluk yaratıp günün yorgunluğundan kısa bir süre uzak kalmak için birebir yöntem olarak kullanılır genelde. İkindi çay menüleri de, yani çayın yanında sunulacak güzel, farklı bazı yiyeceklerde bu keyfi katlayacaktır. Tabii buna önce ev hanımlarından başlanacak olursa, o zaman sunulan ziyafetin sınırı yoktur. Örneğin eve misafirliğe gelmiş arkadaşlar için yeşil sarmalar, cevizli börekler, un helvası ya da çoğunlukla, her seferinde sunulan mercimek köftesi gibi birçok farklı çeşitler salondaki masaları süsler. Bununla birlikte bir de 5 çayı menüleri vardır ve bunun için sunulan menülerin farkı daha hafif yiyeceklerden oluşmasıdır.
 
Birbirinden Çeşit Yiyecekler
 
Farklı çeşitlerde kekler, hafif su börekleri, üçgen tarzı milföy börek çeşitleri beş çayı menüleri için en güzel menü örneklerindendir. Yemek öncesi ya da akşamları ağır bir şeyler yememek için de bazı zamanlar yapılan bu çay keyfi, hem ev hanımlarının arkadaşları arasında hem de iş yerlerine yiyecek getirebilen kişiler tarafından da uygulanır. Bu menüler ister 4 ya da 5 kişi için isterse de 10 kişiden fazla için de yapılabilir. Ayrıca bu 5 çayı menüleri resimli görmek için internet kullanılabilir. Farklı hanımların birbirinden farklı menü çeşitlerine bu şekilde ulaşmak da mümkündür.
 
Aslına bakılırsa bir nevi akşam menüsü de denilebilen bu keyifli çay vakitleri için farklı bir alternatif adına; midye böreği, içli köfte ve birçok değişik poğaça çeşitleri de beş çayı ikramları adına sunulabilir. Günün yorgunluğunun atıldığı ya da iyi bir akşam yemeği alternatifi de sunan bu tür organizeler, bir diğer yandan da insanların bir araya gelerek sohbet etmesine, kaynaşmasına olanak sağlar. Bu belki iş yerinde olan insanlar için az bir süre yapılabilir ancak yine de kafa dağıtmak için bile yeterli bir süre sayılabilir.
 
Beş Çayı Menüleri İçin Öneriler
 
Tabii bu keyifli çay saatlerine özellikle de ev hanımları tatlı türü yiyecekler de sunar gelen misafirlerine. Bunlar; Nutella’lı bir kek, belki bir kemal paşa tatlısı, küçük çikolata topları ya da elmalı pasta gibi daha birçok değişik tatlılar olabilir. Tüm bu yapılan beş çayı tarifleri site üzerinden ya da internette birçok farklı yerden yazılı olarak elde edilebilir. Ayrıca bunun gibi birbirinden farklı ve lezzetli yiyeceklere görsel olarak da bakılmak istenilirse eğer, beş çayı tarifleri resimli olarak birçok hanımın lezzetli ellerinden çıkmış şekilde internetten bakılabilir.
 
Tabii bir de bunları yapabilmek için burada yazılanları ve bunların dışındaki birçok farklı yiyecek çeşidini bilmek lazım ki, tüm bunların her birini bilebilmek pek de mümkün değil. Eğer eve gelen misafirlerden, onlara sunulmuş yiyecekler üzerinden olumlu yanıtlar alınmak isteniyor ise o vakit internet üzerinden keyifli yemek tarifleri seçme yolu ile güzel bir sunum yapılabilir. Güzel bir gün geçirmek ve misafirlere sunulacak yiyeceklerle gururlanmak, bir hanım için hoş bir duyguysa ikindi çayı menüler çeşit olarak son derece önem yer ediyor.

Devamını Gizle