Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Kadife Balığı Tarifi

Anasayfa » Et Yemekleri » Kadife Balığı Tarifi

Tarif Dipnot:

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biri de balıktır. Balık tariflerinin birçoğunu kolay yemek tarifleri olarak saymak mümkündür. Balık türünden pratik yemek tarifleri aranıyorsa bu tarif okurlarımız için kurtarıcı olacaktır. Lezzetli yemek tarifleri, bulmak çok zordur. Bu tarif kadife balığı ile ilgili bir tarif olacaktır. Kadife balığı taze olarak tüketildiğinde tadı muazzamdır. Kadife balığının eti de oldukça yumuşaktır. Bu balığı kişi isteğine göre kızartabilir, fırına atabilir veya mangalda kullanabilir. Buradaki tarif kadife balığı köftesidir. Kadife balığının birçok faydası vardır. Bu yüzden kadife balığına doktor balığı da denilmektedir. Kadife balığı sümüksü bir sıvıya sahiptir. Bu sümüksü sıvı balıklar dahil birçok insanında derdine deva. Sarılık, baş ağrısı, yüksek ateş ve diş ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir. Bu yüzden sık sık bu balığı tercih etmek bu tür hastalıklardan korumaya yardımcı olacaktır. Görsellerini görmek isteyenler için, resimli yemek tarifleri adı altında internette arama yapmak, kadife balığı tarifinin görülmesine yardımcı olacaktır.

Kadife Balığı Malzemeleri :

Kadife Balığı Nasıl Yapılır

Balık suda iyice ayıklanır. Daha sonra bütün kılçıklar temizlenir. Ardından bol su ile tekrar yıkanır. Bıçak veya elektronik araç yardımıyla kıyma haline getirilir. Oluşan kıyma genişçe bir kaba konur. Üzerine ince ince doğranan soğanlar koyulur. Havuçlar rendelenir. Sonra maydanozlar ve dereotu da ince ince doğranıp balık kıymanın üzerine ilave edilir. Zeytinyağı, yumurta, salça ve bayat ekmeklerde üst üste getirilir. En son işlem olarak baharatlar ilave edilir. Bütün malzemeler eklendikten sonra iyice yoğurulur. Kulak memesi kıvamına gelince yoğurulan köfteler küçük toplar haline getirilir. Kızgın yağda kızartılan balık köfteler yenmeye hazırdır. Başka bir tarif olarak kadife balıkları hiçbir şey yapılmadan normal bir balık gibi kızartılabilir.

 SUNUM

Sunum olarak balığın yanında en güzel salata tarifleri yapılır. Kişi normal salata da yapabilir. Veya roka salatası yapmakta balık köftelerin yanında harika bir meze olacaktır. Salata tercih etmeyenler için ise limon önermek mümkündür. Köfteleri küçük maydanoz yaprakları ekleyerek renkli bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu tarif ile akşam yemeğine gelen misafirlere masada ek olarak bir sunum olarak tercih etmek mümkündür. Bu tarifin lezzetli olması birçok insanın bu tarifi almasına sebep olacaktır. Afiyet olsun...

Kadife Balığı Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Kadife Balığı Tarifi İçin Yorumlar - 0:

esin avcı

esin avcı

Öcce Kebabı Tarifi

0 0 0 121
OKTAY GÜLEK

OKTAY GÜLEK

Karışık Pizza Tarifi

0 0 0 402
esin avcı

esin avcı

Sebzeburger Tarifi

0 0 0 775
Erdal Aşık

Erdal Aşık

Kakaolu Kalp Pasta Tarifi

0 0 0 649
Tuğçe şahin

Tuğçe şahin

Sahte Su Böreği Tarifi

0 0 0 3506