Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Kışlık Domates Sosu Tarifi

Anasayfa » Meze Tarifleri » Kışlık Domates Sosu Tarifi

Kışlık Domates Sosu Malzemeleri :

  • ne kadar arzu ederseniz o kadar

Kışlık Domates Sosu Nasıl Yapılır

Domateslerimizi yıkayalım, iri iri parçalara ayıralım ve kabukları ile beraber mutfak robotumuzda püre haline getirelim. 
Domates püremizi genişçe bir tencerenin içerisine alalım, tuzunu ilave edelim ve kaynama için bırakalım. Domateslerimizi mutfak robotundan geçirdiğimiz zaman rendeye kıyasla daha bir sulu olabiliyor.
Arzu ettiğimiz yoğunluğa ulaştığında kavanozlarımızı hazırlayalım.
Sosumuz kaynarken, kavanozumuza dolduralım, hemencecik sos henüz sıcak iken kapağını kapatalım ve ters çevirerekten koyalım, sos bitinceye dek devam edelim.
Sos kavanozlarımızı yerinden oynatmaksızın üstüne sofra tarzı bir bez örtelim ve 1 gece kadar bekletelim. Kavanozların kapaklarında sızma falan olmazsa, serin bir yere kaldıralım. Güneş görmemesine dikkat edelim. 
Bu tarzda en az bir yıl saklayabiliriz, fakat kavanozu açtığımız zaman buzdolabında saklayalım ve 48 saat içerisinde tüketmeye çalışalım. O nedenle sosu minik kavanozlara koymamız tüketim açısından en doğrusu olacaktır.

 

Kışlık Domates Sosu Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Kışlık Domates Sosu Tarifi İçin Yorumlar - 0:

zehra yildiz

zehra yildiz

Pancar Yemeği Tarifi

0 0 0 792
Cemali DEMİRBAŞ

Cemali DEMİRBAŞ

Pancake Tarifi

0 0 0 1614
Dilek Arslan

Dilek Arslan

Tavuk Suyuna Çorba Tarifi

0 0 0 441
Sevim Varişler

Sevim Varişler

Yanardağ Pastası Tarifi

1 2 1 753