Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Krep Tarifi

Anasayfa » Krep Tarifi
Emel Açık

Emel Açık

Krep Sarma Tarifi

0 0 0 686
Yusuf Keskin

Yusuf Keskin

Kakolu Krep Tarifi

1 1 0 743
Kerime Duran

Kerime Duran

Krep Tarifi

1 0 0 1098
Seren Güngör

Seren Güngör

Ispanak Dolgulu Krepler Tarifi

0 0 0 509
deniz özgür

deniz özgür

Kahveli Krep Tarifi

0 0 0 512
Mustafa Asım Yaylakaşı

Mustafa Asım Yaylakaşı

Krepte Lazanya Tarifi

0 0 0 749
OKTAY GÜLEK

OKTAY GÜLEK

Krepte Kuzu Eti Tarifi

0 0 0 906
nidanur canbey

nidanur canbey

Krepli Köfte Tarifi

1 0 0 980
serap dundar gunduz

serap dundar gunduz

Elmalı Krep Tarifi

1 0 0 854
Mustafa Asım Yaylakaşı

Mustafa Asım Yaylakaşı

Sosisli Krep Kulesi Tarifi

1 0 0 674
Rabia Bezgin

Rabia Bezgin

Tavuklu Krep Tarifi

1 0 0 656

Başka bir isimle belirli bir tarif eşliğinde belirli malzemelerle yapılmış olan akıtmalara krep denilmektedir. Özellikle krep çeşitleri içinde hem karın doyurmak için yapılan çeşitlerinin yanında bir de tatlı için yapılan çeşitleri de bulunmaktadır. Aslına bakılırsa bu tür bir karışım da...

Devamını Göster

Başka bir isimle belirli bir tarif eşliğinde belirli malzemelerle yapılmış olan akıtmalara krep denilmektedir. Özellikle krep çeşitleri içinde hem karın doyurmak için yapılan çeşitlerinin yanında bir de tatlı için yapılan çeşitleri de bulunmaktadır. Aslına bakılırsa bu tür bir karışım da yapılarak hem gelen misafirler için hem de aile adına güzel bir krep tarifi olarak göz önüne alınabilir.
 
Bazı zamanlar özellikle evli hanımlar için çocuklarına ya da eşine, karınları acıktığı zaman yemekten sonra akşam ya da çocuklar okuldan geldiğinde güzel bir aperatif olmaktadır. Krep için gerekli olan malzemeler de genel olarak evde bulunan basit malzemeler olduğu için birçok hanım evde kolay bir şekilde yapabilmektedir. Ana malzeme olarak da süt un ve yumurta ile çok basit bir şekilde birçok insanın karnı doyurulabilir. Krep tarifleri ayrıca yoğun bir hayatı olan birçok insan için de ayrıca kolay bir yiyecek seçeneğidir.
 
Herkes İçin Krep Çeşitleri:
 
Bu ister bir bayan olsun isterse de erkek hiç öncem yok, genel iş hayatlarında çok yoğun oldukları için eve geç gelirler ve bazen yemek ile uğraşmak hiç kimse istemez. Bunun için de isteyenler krep tarifleri alırken ve krepi yaparken için farklı ve lezzet verecek çeşitli tatlar da koyabilirler. Tabii bu farklı krep çeşitlerine şimdi birkaç örnek vermek gerekirse, krep bohça hem doyurucu hem de oldukça güzel bir tadı olan yiyecektir.
 
Ana malzeme olarak un, süt ve tuz gibi şeyler varken içine lezzet açısından, domates sivri, biber ile birlikte dileyenler salam, sucu ya da peynir gibi değişik tatlar da koyarak krepler şenlendirilebilir. Ayrıca özellikle de hafta sonları için ailece yapılacak bir kahvaltı da krepler oldukça güzel gider. Hem kolay yapılır hem de pazarın verdiği keyifle zevkli bir kahvaltı hazırlanabilir. Bir de mısırlı ve unlu akıtma türü vardır. Değişik bir tat olarak denenebilir. Etli yapılan krep içinden örnek verilecek olursa, fırında krepli tavuk hem aperatif olarak hem de ana yemek olarak sofraları süsleyebilir.
 
Değişik Lezzetlerde Krepler:
 
Bunun içine kaşar peyniri ve domates biber gibi değişik lezzetler de katarak güzel bir krep yemeği yapılabilir. Elbette krepler içinde birbirinden farklı tarzlarda yapılan börek çeşitleri de bulunmaktadır. Bunlardan biri adı da üstünde olan krepli börektir. Malzemeleri yumurta, tuz, un ve bir de şekerdir. Hem misafirlere hem de aileye yapılabilecek farklı bir börek çeşidi olarak akılda tutulabilir. Tüm bu örnekleri internet sitesinde bulmak da oldukça kolaydır. Ayrıca resimli krep tarifi ve bir de yazılı olarak malzemeleri alınarak hem görsel açıdan hem de malzemelerinin ne olduğuna bakılarak her türlü krep çeşidi kolay bir şekilde yapılabilir. 
 
Ayrıca bazı hanımlar ya da beyler belki krep yapmayı bilmiyor olabilirler ve henüz yeni öğreneceklerdir. Bunun için de yine internet sitesinden en ince detayına kadar bakılarak krep nasıl yapılır çok basit bir şekilde öğrenilebilir. Birçok farklı krep çeşidini internet sitesine bakarak herkes istediği zaman istediği kişilere yapabilir. Aynı zamanda keyifli yemek tarifleri de yine siteden bilgi edinilerek sofralar şenlendirilebilir.

Devamını Gizle