Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Kurabiye Tarifleri

Anasayfa » Kurabiye Tarifleri

Hanımların evde genel olarak en çok yaptıkları yiyeceklerden biri de kurabiye çeşitleridir. Özellikle de ev hanımlarının her hafta en az bir ya da birkaç kere gün yaptıkları düşünülürse, böyle günlerin vazgeçilmezleri de elbette birbirinden farklı kurabiye çeşitleri olur.
 
Tabii sadece bu...

Devamını Göster

Hanımların evde genel olarak en çok yaptıkları yiyeceklerden biri de kurabiye çeşitleridir. Özellikle de ev hanımlarının her hafta en az bir ya da birkaç kere gün yaptıkları düşünülürse, böyle günlerin vazgeçilmezleri de elbette birbirinden farklı kurabiye çeşitleri olur.
 
Tabii sadece bu günler için değil, aynı zamanda evdekiler için de sürekli olarak farklı malzemelerle birbirinden farklı tatlarda kurabiyeler kısacası evden hiç eksik olmaz. Bu yüzden farklı kurabiye tarifleri de her hanımın devamlı olarak aradıkları tatlar arasındadır. Bu neden dolayı birçok hanım değişlik tarifler için bazen annesine ya da kayınvalidesine ve hatta birçok yakın arkadaşına da tüm yeni tarifler adına danışır. Ancak ne yazık ki onların da bildikleri kurabiye tarifi elbette bir yere kadardır. Bu yüzden birçok hanımın imdadına çoğunlukla internet siteleri gelir.
 
Kurabiye Çeşitleri:
 
Birbirinden farklı kurabiye tariflerinin bulunabileceği site içerisinde hanımlar değişik kurabiyeler için hem görsel olarak hem de yazılı haldeki malzemelerine bakarak istediği çeşit kurabiyeyi evinde yapabilmektedir. Üstelik daha önce hiç görülmemiş kurabiye çeşitleri sayesinde eve misafir olarak gelen birçok kişinin de beğenisi alınır. Birbirinden farklı kurabiye çeşitlerinden bazılarına örnek vermek gerekirse, bu keyifli yemek tarifleri içinden ilk başta herkesin bayıldığı ve genel olarak mutlaka yapılan elmalı kurabiyedir.
 
Cebi çok yakmayan basit malzemeleri ile bu kurabiye ister misafirler için istenirse de evde aile için yapılabilir. Eğer farklı bir tat aranıyor ise o zaman en güzel örneklerden biri de Browni kurabiye çeşididir. Tamamen kakao tarzı görünümüyle ve üzerine yaydırılacak pudra şekeri ile hem harika bir tat hem de güzel bir görünüm elde edilebilir.
 
Kolay Kurabiye Çeşitleri:
 
Bunun gibi kolay kurabiye tarifleri ile bir diğer yandan ister iş hayatlarında olsun isterse de birden fazla çocuğu olan tüm kadınlar için bulunmaz fırsatlardır bu kurabiye türleri. Ne de olsa birçok kadın artık zorlu iş hayatı içindedir ve her ne kadar çok yoğun olsalar bile onların da bazı zamanlar akşamları misafir arkadaşları gelir ve onlar için bu kolay tarifler sayesinde çok da yoğrulmadan hizmet sunulabilir. Bir başka kurabiye ise nişastalı kurabiye tarifidir ki yine bu da oldukça kolay ve aynı zamanda ağızda dağılan hoş bir kurabiyedir. Görüntü olarak da hoş krem rengi harika bir izlenim veriyor.
 
Yine kapak kurabiyesi ile üst kısımlarına birbirinden farklı şekiller verilmiş güzel kurabiye çeşitleri yapılabilir. Kurabiyeler hem günlük hayatın hem de gelen misafirler için evin vazgeçilmezleridir. Öyle ki birçok kurabiye çeşidi de farklı dükkânlarda bile satılabilmektedir.
 
Ancak çarşıdan alınacak bir kurabiye çeşidine para vermek yerine evde birbirinden farklı tarzlarda ve tatlarda kurabiye yapmak hem bütçe açısından hem de doğallık açısından daha uygundur. Bir diğer taraftan internet gibi bir dünya dururken tüm bu kurabiye çeşitlerine resimli kurabiye tarifleri olarak da bakılabilir ve bu kurabiyeler yapılırken aynı zamanda yapılmış olanlarına site içerisinden bakmak mümkündür. Bu yüzden artık hiç kurabiye yapmayı bilemeyen birçok hanım da acaba kurabiye nasıl yapılır diye sormasına gerek kalmadı çünkü site içerisinde her kurabiye çeşidi bulunabilir.

Devamını Gizle