Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Makarna Tarifleri

Anasayfa » Makarna Tarifleri

Bazı yemekler vardır ki onları büyükten küçüğe herkes çok sever. Bunların başında da makarna gelmektedir. Makarna özellikle çocukların en sevdiği yiyecektir. Çocuklar yemedikleri birçok sebzeyi makarna ile servis edildiğinde yemektedir.
 
Bu sebeple her evde mutlaka haftada birkaç kez makarna...

Devamını Göster

Bazı yemekler vardır ki onları büyükten küçüğe herkes çok sever. Bunların başında da makarna gelmektedir. Makarna özellikle çocukların en sevdiği yiyecektir. Çocuklar yemedikleri birçok sebzeyi makarna ile servis edildiğinde yemektedir.
 
Bu sebeple her evde mutlaka haftada birkaç kez makarna pişmektedir. Bu kadar çok sevilen bir yiyecek olması makarnanın çeşitlenmesine de sebep olmuştur. Bu çeşitlenme üretim aşamasından, pişirilme aşamasına kadar yüzlerce şekilde kendini göstermektedir. Yaratıcı şefler sizlere yüzlerce çeşit makarna tarifi sunmaktadır.
 
Makarna çeşitleri;
 
Makarna üreten firmalar artan talepleri karşılamak adına kepekli makarnalar, vitaminli makarnalar, sebzeli makarnalar ve diyet makarnalar üretmeye başlamıştır. Rengarenk üretilen sebzeli makarnalar sayesinde sebze yemeyen kişiler içinde vitamin alma imkânı doğmuş, ayrıca sofralara renk gelmiştir.
 
Makarna aynı zamanda kurtarıcı bir yemektir. Yaklaşık 10 dakikalık hazırlama süresi ve güzel tadı ile cazibesini asla kaybetmeyen bir yemek halini almıştır. Ancak makarna pişirmenin de bir usulü vardır. İstenilen sonucu alınabilmesi için çok fazla ya da çok az pişmiş olmamalıdır. Eğer makarna pişirmenin süresini ayarlayamıyorsanız makarna nasıl yapılır sorusunun cevabını aramalısınız.
 
Doğru bir kaynaktan makarna pişirme süresini ve yöntemini öğrendiğinizde olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Çünkü en kolay yapılan yemek olarak bilinen makarna bile doğru bir şekilde pişirilmediğinde sonuç facia olabilir. Makarnanın pişirme süresini bir kez ayarladığınızda her zaman aynı sürede pişirerek aynı sonucu alabilirsiniz.
 
Makarna sosları nasıl yapılır;
 
Makarna üreticileri spagetti, kelebek ve yüksük gibi çok değişik şekillerde makarnalar üretmektedir. Bu makarnalar haşlanıp süzüldükten sonra üzerlerine eklenecek soslar ile eşsiz lezzetlere dönüşmektedir. Makarna sosları hazır olarak satılmaktadır. Ancak hazır soslar kullanmak istemeyen kişiler Keyifli yemek tarifleri arasından makarna sosu tariflerine ulaşabilirler.
 
Makarnaların üzerine etli, kıymalı. Tavuklu, sosisli ve sucuklu gibi protein içerikli soslar yapılabileceği gibi mantarlı, sebzeli soslar da yapılabilir. Bu tamamen sizin yaratıcılığınıza ve damak tadınıza kalmış bir olaydır. Sofraların vazgeçilmezi olan makarna tarifleri deneyerek en çok hangisini seveceğinize karar verebilirsiniz. Hiçbir sos hazırlama imkânınız yoksa dahi makarna yapmaktan vazgeçmeyin. Çünkü peynirle ve yoğurtla sunacağınız makarna dahi gayet lezzetli olmaktadır. Zaten makarnayı en sevilen yemek yapan üzerine herkesin sevdiği malzemeleri koyarak tüketebilmesidir.
 
Makarna sektörü o kadar gelişmiştir ki sadece makarna satan restoranlar dahi bulunmaktadır. Güzel makarnalar yemek için ille de bu restaurantlara gitmenize gerek yok. Evinizin sıcaklığında, kendi elleriniz ile makarna tarifi deneyerek sevdikleriniz için çok güzel tatlar yaratabilirsiniz.
 
Makarna sadece günlük bir yemek mi?
 
Makarna sadece günlük akşam yemeklerinde kullanabileceğiniz bir yemek değildir. Çok şık ve özel davetlerde de soslarla ve yanında başka yemeklerle makarnaların servis edildiğini görebilirsiniz. Bu yüzden en özel misafirleriniz için bile rahatlıkla makarna hazırlayabilirsiniz. Hem herkesin sevdiği bir yiyecek olması hem de pratik yapımı sebebi ile makarna özel gün menülerinizde mutlaka yerini alması gereken bir yemek türüdür.
 
Makarnayı aperatif olarak düşünmek yanlış olur. Etli soslarla makarnayı ana yemek haline dönüştürebilirsiniz. Makarnanın sunum şekli hakkında fikir elde edebilmek için resimli makarna tarifleri veren sitelerden yararlanabilirsiniz. Bu tarifler arasında çok şık sunumlar bulacaksınız.

Devamını Gizle