Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Makarnalı Börek Tarifi

Anasayfa » Börek Tarifleri » Makarnalı Börek Tarifi

Tarif Dipnot:

Makarnalı Börek Nasıl Yapılır? Gerek kahvaltılarda gerekse çayın yanında en çok tüketilen gıdaların başında börekler gelmektedir. Bu yüzden sık sık yeni yemek tarifleri ve lezzetler denenmektedir. Özellik ile söz konusu misafirler olduğunda ve bu misafirler ani misafirler olduğunda pratik yemek tarifleri hayat kurtarıcı olmaktadır. Söz konusu tarifler kolay yemek tarifleri olmasının yanı sıra yeni ve değişik lezzetler olması da son derece önem arz etmektedir. Bu yüzden değişik tat arayanlar için makarnalı börek tarifi son derece güzel bir alternatif olacaktır. Son olarak yeni denenecek tariflerin resimli yemek tarifleri arasından seçilmesi, işleri kolaylaştıracak ve yapım aşamasında size pratiklik sağlayacaktır. Ailecek severek tüketeceğiniz makarnalı börek tarifi için ise öncelik ile aşağıda ki malzemeleri temin etmeniz gerekecek.

Makarnalı Börek Malzemeleri :

Makarnalı Börek Nasıl Yapılır

- Tarife başlamak için öncelik ile makarnayı hazırlıyoruz. Yarım paket kelebek makarnayı suda haşlıyoruz ve süzüyoruz.

- Bir yandan da geniş bir kap içerisine 2 adet yumurtayı kırıyoruz. Yumurtaların üzerine sıvı yağ ve sütü de ekliyoruz. İyicene karıştırarak karışımı homojen bir hale getiriyoruz.

- Diğer taraftan börek için kullanacağımız peyniri bir çatal yardımı ile ezerek kullanmak için hazır hale getiriyoruz. Eğer maydanoz kullanılacak ise, yarım demek maydanozu bir kesme tahtasından yardım alarak ince ince kıyarak peynir ile karıştırıyoruz.

- Yağlanmış fırın tepsisi üzerine bir adet yufkamızı seriyoruz ve hazırladığımız yağlı karışımı yufka içerisine sürüyoruz. Bir diğer yufkayı kırıştırarak tepsi içerisine koyuyoruz ve tekrardan yağlı karışımdan sürüyoruz. Haşlanan makarnaları da yufka içerisine döküyoruz. Ve yağlı karışımın kalanını da bu aşamada kullanıyoruz.

- Diğer yufkayı da parçalayarak makarnaları örtüyoruz. Bu katmanın üzerine de peynirimizi döküyoruz ve kalan yufkamızı da üzerine kapatarak böreği önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz.

Makarnalı börek tarifi sunum

Ortalama 35 dakika pişen böreği fırından çıkartarak dilimleyebilir ve hamur işlerinin en güzel tamamlayıcısı olan çay ile servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Makarnalı Börek Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Makarnalı Börek Tarifi İçin Yorumlar - 0:

Halil İbrahim Gökmen

Halil İbrahim Gökmen

Tavuklu Bezelye Yemeği Tarifi

0 0 0 1323
ahmet tapşık

ahmet tapşık

Kıymalı Börek Tarifi

0 0 0 1639
Gül Nazikoglu

Gül Nazikoglu

Fırında Levrek Tarifi

0 0 0 587
Halil İbrahim Gökmen

Halil İbrahim Gökmen

Cevizli Kepekli Ekmek

0 0 0 596
Alican Demirbag

Alican Demirbag

Peynirli Çıtır Börek Tarifi

3 0 0 2525