Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Öncelikle Muffin’in ne tür bir yiyecek olduğunu bilmeyen kişiler için anlatmak gerekirse; Muffin kelimesi kökeni ABD’den gelen ve daha çok keki andıran bir tür ekmektir. Küçük porsiyonlar halinde sunulan bu görüntüsü hoş ekmek çeşitleri genel olarak cupcake şeklinde hazırlanarak sunum yapılır ve...

Devamını Göster

Öncelikle Muffin’in ne tür bir yiyecek olduğunu bilmeyen kişiler için anlatmak gerekirse; Muffin kelimesi kökeni ABD’den gelen ve daha çok keki andıran bir tür ekmektir. Küçük porsiyonlar halinde sunulan bu görüntüsü hoş ekmek çeşitleri genel olarak cupcake şeklinde hazırlanarak sunum yapılır ve pişirme yöntemi ise kâğıttan bir kalıpla birlikte gerçekleşir ve içine birçok farklı tatlar konabilir. Örneğin şekerleme, çikolata parçacıkları ya da yaban mersini gibi daha birçok değişik lezzetler ile yapılabilir. Elbette pek bilinmeyen bu güzel tat için en iyi yol da internet sitesidir. Birbirinden güzel muffin tarifi site üzerinden öğrenilerek ister aile için istenirse de gelen misafirler adına değişik bir menü hazırlanabilir.
 
Çok Sevilen Muffin Tarifleri:
 
Aslına bakılırsa son zamanlarda oldukça sevilmeye başlanan bu güzel yiyecek için birçok kişi Muffin ile cupcake arasındaki farkları pek bilmez ve aynı şey olduklarını düşünürler. Her ne kadar bazı noktalarda benzerlik gösterse bile yine de birbirlerinden ayrılmaktadırlar. Örneğin ortak yönleri olarak ikisi de oldukça doyurucu yiyeceklerdir ve hem tatlı hem de tuzlu çeşitleri bulunmaktadır. Ve daha çok ikisi de kahvaltı sofralarını özellikle de son zamanlarda baya bir doldurmaktadır.
 
Bununla birlikte hem muffin tarifleri hem de cupcake tariflerini de internet sitesinden bulup sofraları bu güzel yiyecekler ile donatmak çok kolaydır. Bu ikisi arasındaki farklar içinde ise örneğin cupcake görsel olarak göze daha hoş gelen ve bu nedenle birçok dükkânda vitrinleri daha çok süsleyen yiyecekler arasında geçmektedir.
 
Evde Kolayca Yapılabilir:
 
Ancak muffinler daha çok sade bir görünüme, daha doğrusu mütevazı bir görünüme sahip oldukları için çoğunluk olarak daha geri planda kalmaktadırlar. Bununla birlikte birbirinden farklı muffin çeşitlerini de isteyen herkes evinde kolay bir şekilde yapabilirler. Ne de olsa bu tatlı görünümlü yiyecek bir ekmek. Ancak görüntüsü ile hoş bir kek çeşidini andırmaktadır. Hamurdan yapılan bu hoş muffinler ise gelen misafirler ya da tüm aile için hoş sürprizler yapılabilir. Örneğin muffin çeşitleri arasında çikolatalı muffin hem görsel olarak hem de tat açısından her zaman sunum yapılabilecek çeşitleri arasında en başı çeker.
 
Üzerine de beyaz bir krema sıkılarak ve nar taneleri eklenerek harika tat ve müthiş bir görsel yakalanabilir. Üstelik kolay yapılabilir tarifi ile her eve girebilecek bir menüdür. Ayrıca resimli muffin tarifleri ile internet sitesinden istenilen şekilde hem görsel olarak hem de malzemelerine yazılı olarak erişilebilir ve bu harika yiyeceklerin sunumu yapılabilir.
 
Üstelik hamur olması nedeniyle bir de tatlı olarak hazırlanmasıyla hem günün her saati doyurucu bir yiyecek olarak sunulabilir hem de enfes bir tat olarak sunumu gerçekleştirilebilir. Bu sayede çalışan hanımların akşam misafir olarak gelecek kişilere ana menüden sonra tatlı olarak hem şık hem de hoş bir tadı olan bu keyifli yemek tarifleri içindeki güzel muffin tatlı çeşitlerinin kolay bir yapım şekli olduğundan dolayı pratik olarak sunulabilir.
 
İnternet sitesi sayesinde de artık hiç kimse muffin nasıl yapılır diye sormaya gerek olmadan kendiler yapabilirler. Tabi sadece bu gibi faklı tatlı çeşitlerinden değil, aynı zamanda birbirinden değişik yemeklerde internetten bulunarak yapılabilir.

Devamını Gizle