Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Mutfağımdan Taşanlar

Anasayfa » Mutfak için Pratik Bilgiler » Mutfağımdan Taşanlar

Aklıma gelenleri yazdım. Umarım faydalı olur.

1.    Mikrodalga fırında yemek ısıtırken tabağın yanına bir bardak su koyun. Mikrodalga fırın sadece sıvılarla etkileşime geçtiği için yemeğinizin kuru olmasını önleyecektir.
2.    Çikolataları sebze soyacağıyla ince ince parçalar haline getirip tatlılarınızı bu parçalarla süsleyebilirsiniz.
3.    Tatlı hamur yaparken kullandığınız gıda boyasının elinize bulaşmasını istemiyorsanız hamuru bir buzdolabı poşetine koyup boyayı içine damlatın ve hamuru poşetin içinde yoğurun.
4.    Kek yapımında kullandığınız kaşığı süte batırıp öyle kullanın. Bu sayede kek hamuru kaşığa yapışmaz.
5.    Elinizin yetişmediği kavanoz ya da şişelerin içine su, deterjan ve pirinç koyup iyice çalkalarsanız güzel bir şekilde temizlemiş olursunuz.
6.    Dondurma kaşığınızı dondurmaya daldırmadan önce suya batırırsanız dondurma kaşığa yapışmaz ve daha güzel bir şekil alır.
7.    Paslanan bıçağınızın paslanan kısmını, yarım kuru soğanın üzerine pudra şekeri ya da karbonat döküp bu soğanla iyice ovalayın.
8.    Kırık cam parçalarını ıslak pamuk ve koli bandı yardımıyla bir sorun çıkartmadan toplayabilirsiniz.
9.    Tezgahınıza hamur yapıştıysa tezgaha biraz tuz serpip nemli bir bezle silin. Bu sayede yapışan hamurları kolayca sökebilirsiniz.
10.    Peynirin kesilmiş kısımlarına tereyağı sürün, peyniriniz bu sayede kurumayacaktır.

Sende Fotoğraflarını Ekle

Mutfağımdan Taşanlar İçin Yorumlar - 0: