Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Mutfaktan En Pratik Bilgiler

Anasayfa » Mutfak için Pratik Bilgiler » Mutfaktan En Pratik Bilgiler

1.    Kurabiyelerinizi uzun bire süre taze tutmak istiyorsanız metal bir kutuda iki dilim elmayla birlikte saklayın.
2.    Bisküvi ve kurabiye sakladığınız kutuya birkaç tane küp şeker koyarak daha uzun süre taze kalmalarını sağlayabilirsiniz.
3.    Bayat ekmekleri küp küp doğrayın ve sıvıyağa bulayıp fırınlayın. Çorbalarınıza ekleyebileceğiniz tatlı, küçük, çıtır ekmekler elde edeceksiniz.
4.    Buz kalıplarınız boşken içine hazır kahve, meyve parçacıkları, meyve kabukları vs. ekleyip sonra suyla doldurun ve dondurun. Bu lezzetli buzları istediğiniz içecekte kullanabilirsiniz.
5.    Kuruyemiş kabuklarını saklayıp mangal yaparken kullanırsanız ateş yakma işlemini oldukça kolaylaştırmış ve elinizdeki malzemeyi her yönden değerlendirmiş olursunuz.
6.    Poşet çayları kullandıktan sonra çöpe atmak yerine bitkinizin toprağına koyun. Bitkiniz bu besinli suyu çok sevecektir.
7.    Yumurta saklarken sivri kısımlarını aşağıda tutun ve kapalı bir kapta olmasına özen gösterin. Yumurtalarınızın daha uzun süre taze kaldığını göreceksiniz.
8.    Çatlak yumurtanın çatlamış kısmına limon suyu sürerek bir süre daha muhafaza edebilirsiniz.
9.    Tuzlu su dolu bir kap içine yumurtalarınızı bırakın. Dibe çökenler taze, su yüzeyine çıkanlar bayattır.

 

Sende Fotoğraflarını Ekle

Mutfaktan En Pratik Bilgiler İçin Yorumlar - 0: