Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Mutfaktan Püf Noktalar

Anasayfa » Mutfak için Pratik Bilgiler » Mutfaktan Püf Noktalar

1.    Yumurta haşladıktan sonra kapta kalan suyu soğutup bitkilerinize dökün. Bu su minerallerle dolu olduğundan bitkilerinizi canlandıracaktır.
2.    Kızartma yağına bir iki dal kadar maydanoz atmak yağın kokusunun eve yayılmasını engelleyecektir.
3.    Eğer daha önce kullandığınız bir kızartma yağını tekrar kullanmak istiyorsanız küçük bir parça ekmeği önceden kullandığınız yağı kızdırın içine atın. Ekmekte siyah lekeler oluşmuyorsa bu yağı tekrar kullanmanızda bir sakınca yoktur.
4.    Yeni aldığınız bir tavayı hiç kullanmadan içinde sirke kaynatın. Bu işlem tavanızı hem daha hijyenik yapacak hem de ileride kızartma yaparken kızartmalarınızın tavaya yapışmasını engelleyecektir.
5.    Patateslerinizi sakladığınız kutuya bir tane de elma koyun. Bu elma, patateslerin 8 hafta boyunca filizlenmesini ve yumuşamasını önler.
6.    Satın aldığınız meyveler yeterince olgunlaşmamışsa kağıttan bir torbada bir iki gün kadar bekletin. Kağıt torbada bekleyen meyveleriniz biraz daha lezzetli olacaktır.
7.    Domateslerin bozulmasını geciktirmek için dala tutunduğu yeşil kısımları aşağıya gelecek şekilde sakklayın.
Domatesler sanılanın aksine buzdolabında değil oda sıcaklığında daha uzun süre dayanırlar.

 

Sende Fotoğraflarını Ekle

Mutfaktan Püf Noktalar İçin Yorumlar - 0: