Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Muzlu Pastalı Doğum Günü Sofrası

Anasayfa » Doğum Günü Menüleri » Muzlu Pastalı Doğum Günü Sofrası

Eşim genelde doğum günlerini pek sevmez. Böyle günler kapitalizme para kazandırmaktan başka bir işe yaramıyor diye bir başlar anlatmaya, insan sohbetin sonunda kapitalizmden de, doğum gününden de ve hatta kendinden de nefret eder. O nedenle mesela kendi doğum günümü ben annemlerde kutlamaya çalışırım. Eşimi de itiş kakış, kavga dövüş getirtirim.
Birkaç gün önce kendisinin doğum günü vardı. Ben nasıl etsem de yapsam da şu doğum gününü bir kutlasam diye hesaplıyordum. Çünkü doğum gününü hiç unutmadığından, mutfakta anormal bir hareketlilik sezdiğinde başlıyor söylenmeye. Ben de tüm hazırlıkları annemlerde yaptım. Allah’tan onların evi bize çok yakın. Annemi görmeye gidiyorum bahanesiyle, onun ruhu bile duymadan ona bir pasta ve doğum günü menüsü hazırladım. İşten geldiğinde aile boyu evde hazırdık. 
Bizi doğum günü pastası ve sofrasının önünde görünce ilk olarak çok şaşırdı ama Allah’tan beklediğim o olumsuz tepkisini göstermedi. Artık emeğime saygı mı duydu, ailemin yanında ses çıkarmak mı istemedi yoksa gerçekten de beğendi mi anlamadım. Ama neşesi yerindeydi şaşırtıcı biçimde. Menüdeki lezzetleri de hapur hupur götürdü. İyi ki doğdun diyorum kendisine. Menümüz şöyleydi:

Muzlu Doğum Günü Pastası
Vişne Kompostosu
Mercimek Çorbası
Kremalı Et ve Pilav
Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası
Zeytinyağlı Barbunya
Zeytinyağlı Bakla
Bol Mısırlı Salata

Biz bu menüden ve doğum gününden mutlu ayrıldık. Umarım eşim bu olumlu tavrını devam ettirir. Hayırlı günler hanımlar…

Sende Fotoğraflarını Ekle

Muzlu Pastalı Doğum Günü Sofrası İçin Yorumlar - 0: