Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Patates Kek Tarifi

Anasayfa » Sebze Yemekleri » Patates Kek Tarifi

Patates Kek Malzemeleri :

Patates Kek Nasıl Yapılır

Tenceremizde dilimlediğimiz patateslerimizi koyarak yaklaşık olarak 8 dk. süresince bolca suyla haşlayalım.
Haşlanmış olan dilimlerimizi süzelim ve yaklaşık olarak on dilimi bir köşeye ayıralım ve ardından geriye kalmış olan patates dilimlerimizi bir daha aynı tencerenin içine alalım.
Biberiyelerimizi saplarından ayıralım, incecik kıyalım ve de patateslerimizin üstüne ilave edelim, daha sonra tuzu, kremayı, sarımsak tozunu, muskatı ve de beyaz biberimizi ilave ederek ezicimizle veya çatalımızla büyük büyük taneler şeklinde ezelim.
Kek hamurunu hazırlamak maksadıyla; derinlikli kabımızda yumurtamızı çırpalım, sıvıyağını ilave ederek çırpma işlemine devam edelim.
Daha sonra sütümüzü ekleyerek bir güzel karışıncaya dek çırpalım.
Kuru malzemelerimizi eleyerekten yumurtalı karışımımıza ilave edelim ve spatulayla içeriden dışarıya doğru olacak tarzda karıştıralım.
Kek hamurumuz hazır olduğunda patatesli karışımımızı ekleyelim, parmesan peynirimizi ilave edelim ve karıştıralım.
Patatesli kekimizi daha evvelinden yağladığımız kalıbımıza dökelim, üstüne bir köşeye ayırmış olduğumuz patates dilimlerimizi orta tarafa doğru dizelim.
Daha sonra patates dilimlerimizin üstüne zeytinyağımızı sürelim, pul biberimizi serpiştirelim ve 180 derecelik sıcaklıkta daha evvelinden ısıttığımız fırınımızda yaklaşık olarak 35 dk. süresince pişirelim.

Patates Kek Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Patates Kek Tarifi İçin Yorumlar - 0: