Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Pilav Tarifleri

Anasayfa » Pilav Tarifleri
Hatice Pehlivan

Hatice Pehlivan

Tane Tane Pilav Tarifi

0 0 0 187
Berfin Tepe

Berfin Tepe

Rissotto Tarifi

0 0 0 239
bahar özdemir

bahar özdemir

Sade Bulgur Pilavı Tarifi

0 0 0 1038
Ali Haydar

Ali Haydar

Bademli Pilav Tarifi

0 0 0 469
Faruk Baysal

Faruk Baysal

Mor Pilav Tarifi

0 0 0 383
gülay şimşek

gülay şimşek

Kaymaklı Firik Pilavı Tarifi

0 0 0 259
haci ali koç

haci ali koç

Pembe Pilav Tarifi

0 0 0 710
sebahat peker

sebahat peker

Otlu Pilav Tarifi

0 0 0 576
hande Akbaş

hande Akbaş

Bulgur Pilavı Tarifi

0 0 0 1584
Dilek uzaslan

Dilek uzaslan

Güveç Pilav Tarifi

0 0 0 1244
aysun yılmaz

aysun yılmaz

Mantarlı Risotto Tarifi

0 0 0 520
Ebru Müşerref Gül

Ebru Müşerref Gül

Fırında Pilav Tarifi

0 0 0 572
cihan kurt

cihan kurt

Nohutlu Pilav Tarifi

0 0 0 534
seyda turkoglu

seyda turkoglu

Nohutlu Pilav Tarifi

0 0 0 531
Suna Satılmış

Suna Satılmış

Bademli Kuskus Pilavı Tarifi

0 0 0 602
Gül Nazikoglu

Gül Nazikoglu

Kestaneli Pilav Tarifi

0 0 0 563
Faruk Baysal

Faruk Baysal

Özbek Pilavı Tarifi

0 0 0 595
Bahar Can

Bahar Can

Sebzeli Pilav Tarifi

0 0 0 561

Hem öğlen yemeklerinin hem de akşam yemekleri için en vazgeçilmez yemeği şüphesiz çorba ile birlikte pilavdır. Birçok farklı yemeğin yanında yapılan pilav çeşitleri her yıl birçok evin sofralarını, üstelik haftanın birkaç günü bile süsler. Bu yüzden birbirinden farklı pilav tarifleri hanımların...

Devamını Göster

Hem öğlen yemeklerinin hem de akşam yemekleri için en vazgeçilmez yemeği şüphesiz çorba ile birlikte pilavdır. Birçok farklı yemeğin yanında yapılan pilav çeşitleri her yıl birçok evin sofralarını, üstelik haftanın birkaç günü bile süsler. Bu yüzden birbirinden farklı pilav tarifleri hanımların hafızalarında yer etmektedir. Her evi sürekli olarak süsleyen pilavların başında da iki tür pilav çeşidi bulunmaktadır.
 
Bunlardan biri bulgur pilavı bir diğeri ise pirinç pilavıdır ve her biri birçok yemeğin yanında adeta tamamlayıcı görevi üstlenir. Üstelik birçok kez de tüm yemeklerin doyurucu olması amacı ile de yapılabilmektedir. Sofraları süslemesi açısından ise birbirinden farklı pilav çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin sebzeli bulgur pilavı hem görüntüsü ile hem de doyurucu yanıyla harika bir ekleme olabilir. Ya da patlıcanı çok sevenler ve neredeyse her yemekte görmek isteyen kişiler için tadına doyum olmaz patlıcan pilavı.
 
Birbirinden Farklı Pilav Çeşitleri:
 
Ayrıca köfteli pilav ve harika tadı ile havuçlu pilav eve misafirler gediği zaman sofraların hem şık görünmesi hem de enfes tadıyla vazgeçilmez menülerin arasında yerini alır. Tabii pilav çeşitleri sadece bu tarzda yapılmaz, aynı zamanda istenilen şekilde tavukla da birbirinde karıştırılmış halde pilav çeşitleri yapılabilir. Örneğin ilk başta tavuklu pilav tarifi ile ikisinin bir aradaki karışımı sayesinde ağızlarda nefis bir tat bırakmak için birebirdir. Bir diğeri ise tavuklu dövme pilavdır ve bu menüde etler küçük küçük doğranmış ve pilavlar karıştırıldıktan sonra bir kalıp haline getirilerek istenilen herkese güzel bir sunum yapılabilir.
 
Elbette son olarak tavuk kapamayı da söylemeden geçmemek gerek, pilavın üzerinde tavukların serilmesiyle fırına verilmiş bu menü harika bir akşam yemeği çeşidi olabilir. Tavukla yapılan bu pilavlar herkesin ortak bir beğenisidir. Tabi bir de sebzelerle karıştırılarak yapılan pilav çeşitleri vardır ki bu pilav çeşitleri, pek fazla et sevmeyen kişiler için birebir pilavlar olabilir. Örneğin mısırlı pilavı daha önce hiç denememiş kişiler mutlaka denemeli ki harika bir tadı vardır.
 
Sebzelerle Yapılan Pilav Çeşitleri:
 
Bir diğer örnekler arasında soğanlı bulgur pilavı ve domatesli pilav bir diğer bitkilerle yapılmış farklı pilav yemekleridir. Tabii tüm bu pilav çeşitleri için internette site içerisinde gezinerek hem resimli pilav tarifleri için hem de yazılı olarak ulaşmak adına kolay bir şekilde elde edilebilir ve bu harika lezzetlerin sofraları donatması sağlanabilir. Üstelik birçok hanım için bu çeşitli pilav tariflerini internet sitesinden alarak zevkli anlatımı sayesinde kolay bir şekilde uygulamak çok pratik gelir. Ne de olsa birçok hanım artık zorlu iş hayatında çok fazla zaman kaybetmekte ve eve geldiği zaman da hemen yapılacak yemeğin üstelik yapılma tarifleri ile beraber elinin altında olmasını ister.
 
Bunun için de internet sitesinden tüm yemek tariflerine ulaşarak artık pilav nasıl yapılır sorusuna gerek kalmadan, üstelik birbirinden çeşit pilavlarda sofraları süsleyebilir. Elbette birden fazla çocuğa bakmak zorunda kalan hanımlar için de hem ailesine hem de gelen misafirlere farklı tatlar sunması açısından site büyük kolaylık sağlamaktadır. Birbirinden güzel ve keyifli yemek tarifleri için hanımlar adına artık en doğru adres yemek siteleridir.

Devamını Gizle