Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

İnsanların hayatlarında pratik çözüm araması, işlerinin zamanında ve kolay bitmesi içindir. İnternette resimli pratik bilgiler soruları bulmak mümkündür.
 
Günlük problemlerin pratik çözüm seçenekleriyle çözülmesi, insanların, pratik bilgiler ile ilgili sorular sormasıyla başlar. Mesela, kabarık...

Devamını Göster

İnsanların hayatlarında pratik çözüm araması, işlerinin zamanında ve kolay bitmesi içindir. İnternette resimli pratik bilgiler soruları bulmak mümkündür.
 
Günlük problemlerin pratik çözüm seçenekleriyle çözülmesi, insanların, pratik bilgiler ile ilgili sorular sormasıyla başlar. Mesela, kabarık omlet yapmak istiyorsunuz, yapacağınız şey omletin içine, çorba kaşığı miktarı su ve çay kaşığı kadar katılmış mısır unu karışımını atmanız yeterlidir. Yumurtanın bayat mı yoksa tazemi olduğunu anlamanın da kolay bir yolu var. Beş yumurta boyu su miktarı olan bir kaba, bir yumurtayı atarsınız. Bu yumurta batarsa taze çıkarsa ve yüzeyde kalırsa bayat demektir.
 
Leziz bir tavuk için, baharatı hem tavuğun içine hem de dışına sürmelisiniz. Nar gibi kızarsın istiyorsanız, limon suyunu üzerine ve içine sürmeniz yeterlidir. Bir çuval patatesiniz var ve kış boyu yiyeceksiniz. Ama filizlenip buruşması konusu canınızı sıkıyor. Hemen bir veya iki elmayı çuvala koyun, bu sorunu kökünden çözün. Kızartma gibi mutfağın havasını bozan yiyeceklerin, kokusunun yayılmasını önlemek için, kızartma esnasında içerisine maydanoz atın.
 
Hızlı Ve Pratik Çözüm Devam Ediyor
 
İnternette ve başka mekânlarda en çok sorulan sorular, pratik bilgiler ile ilgili sorular olmaktadır. Kapılar ve pencereler açılması ve kapanması zor mu? Hemen vazelinleyin, anında kolay bir şekilde açılıp kapanacaktır. Çiçekler için pratik bir gübre mi arıyorsunuz, haşladığınız yumurtaların suyunu dökmeyin.
 
Çiçekler için muazzam bir gübredir. Otomobilinizin camları buzlanmış ise, ev tuzuyla buladığınız bir bezle rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Otomobilinizi kullanırken ani kalkış ve inişler, yüzde beş oranında yakıtınızın fazla tükenmesine neden olur. Yine otomobilinizin camlarının silinme esnasında iz bırakmaması için, suya gliserin katın.
 
Pratik bir güneş koruyucu yapmak için, hırdavatçılarda satılan soba borularının duman çıkarmaması için imal edilen, alüminyum bantlardan alınız. Bu bantları bir karton üzerine düzenli bir şekilde yapıştırınız. İşte size güneş koruyucu... İnsanlar düşündükçe aklına pratik bilgiler soruları gelmektedir.
 
Bisiklet ve Otomobil jantlarını ve boya olmayan metalik kısımlarını temizlemek için, pirinç küspesi kullanın. Terleyen ve buharlanan camlardan akan sular, evinizi kirletebilir. Yapacağınız şey gliserinli suyla silmektir. Boya ve badana fırçalarını, yeniden kullanabilmek için yumuşaması ve temizlenmesi gerekir. Bunun pratik çözümü ise, rulo ve fırçalarınızı, kaynamış sirkeli suda bekletmenizdir.
 
Cila yapacaksınız, ama bazı bölgelerin ciladan korunması gerekiyor. Bunun çözümü ise bu cilalanmaması gereken bölgelerin vazelinlenmesiyle olur. Cila bulaşsa bile, altında vazelin olduğu için, bir hamlede temizlenir. Bakır, altın ve gümüş gibi parlatılması gereken eşyalar için, sirke kullanılmalıdır. Yine sirke ile karıştırılmış pirinç küspesi de bir numaralı bir parlatıcı olacaktır. Pirinç küspesi, diş parlatıcı olarak piyasalarda satılmıştır.
 
Çamaşır suyu aldınız ama hiç keskin değil. Yapacağınız şey, bir paket lavabo açıcıyı (kostik) çamaşır suyuna dökmeniz yeterlidir. Ancak eriyene kadar karıştırmak gerekir, çünkü yüksek ısı oluştuğu için karıştırılması gerekir.
 
Sırada pratik Keyifli Yemek Tarifleri kategorisinde bir bilgi var. Pratik bir tatlı yapmak için, marketlerde satılan keklerden faydalanabilirsiniz. Aldığınız kekin kalitesine göre, tatlının kaliteli olacaktır. Bu keklerin üzerine dökeceğiniz şerbetin kalitesi de tatlınızın kalitesini ortaya koyacaktır. Alın size fırınsız tatlı... Çizilmiş ahşap malzemelerinizi, yeniden pürüzsüz hale getirmek için, gazlı bir bez ile silmeniz yeterlidir. Halı altına serdiğiniz kartonlar, halıların kokmasını ve çürümesini engeller. Su döküldüğünde kokan halılar için en iyi çözüm, altına karton sermektir.

Devamını Gizle